Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ALIN ŞI CLAUDIA ACM LOGISTIC TRANS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Dâmboviţa, Municipiul Târgovişte, UNIRII, 14, 1, B, PARTER, 23
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 192.328 RON | 193.937 RON | 152.919 RON | 38.226 RON | 41.018 RON | 61.054 RON | 1.579 RON | 59.475 RON | 38.426 RON | 22.628 RON | 0 RON | 26.120 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 508.574 RON | 511.926 RON | 388.432 RON | 118.375 RON | 123.494 RON | 167.251 RON | 0 RON | 167.251 RON | 131.801 RON | 35.450 RON | 0 RON | 29.522 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 427.304 RON | 427.618 RON | 403.579 RON | 19.762 RON | 24.039 RON | 163.436 RON | 1.232 RON | 162.204 RON | 151.563 RON | 11.873 RON | 0 RON | 22.408 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 515.312 RON | 517.894 RON | 365.937 RON | 147.399 RON | 151.957 RON | 310.346 RON | 49.519 RON | 260.827 RON | 298.962 RON | 11.384 RON | 0 RON | 72.590 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 504.344 RON | 504.344 RON | 375.740 RON | 119.501 RON | 128.604 RON | 420.349 RON | 37.482 RON | 382.867 RON | 399.264 RON | 21.085 RON | 0 RON | 105.928 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 475.352 RON | 479.130 RON | 368.958 RON | 100.428 RON | 110.172 RON | 332.122 RON | 101.102 RON | 231.020 RON | 313.021 RON | 19.101 RON | 0 RON | 132.437 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Dâmboviţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 1,257 companii din județul Dâmboviţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 192,3 K RON | 508,6 K RON | 427,3 K RON | 515,3 K RON | 504,3 K RON | 475,4 K RON |
| Venituri totale | 193,9 K RON | 511,9 K RON | 427,6 K RON | 517,9 K RON | 504,3 K RON | 479,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 152,9 K RON | 388,4 K RON | 403,6 K RON | 365,9 K RON | 375,7 K RON | 369,0 K RON |
| Rezultat net | 38,2 K RON | 118,4 K RON | 19,8 K RON | 147,4 K RON | 119,5 K RON | 100,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 586,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12,09 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 12,09 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,16 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 17,39 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,59 |
| Durata încasare (zile) | 102 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 22,6 K RON | 61,1 K RON | 37,1% |
| 2021 | 35,5 K RON | 167,3 K RON | 21,2% |
| 2022 | 11,9 K RON | 163,4 K RON | 7,3% |
| 2023 | 11,4 K RON | 310,3 K RON | 3,7% |
| 2024 | 21,1 K RON | 420,3 K RON | 5,0% |
| 2025 | 19,1 K RON | 332,1 K RON | 5,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 192,3 K RON | 508,6 K RON | 427,3 K RON | 515,3 K RON | 504,3 K RON | 475,4 K RON | ▼ 5,7% |
| Rezultat net | 38,2 K RON | 118,4 K RON | 19,8 K RON | 147,4 K RON | 119,5 K RON | 100,4 K RON | ▼ 16,0% |
| Total active | 61,1 K RON | 167,3 K RON | 163,4 K RON | 310,3 K RON | 420,3 K RON | 332,1 K RON | ▼ 21,0% |
| Capitaluri proprii | 38,4 K RON | 131,8 K RON | 151,6 K RON | 299,0 K RON | 399,3 K RON | 313,0 K RON | ▼ 21,6% |
| Datorii totale | 22,6 K RON | 35,5 K RON | 11,9 K RON | 11,4 K RON | 21,1 K RON | 19,1 K RON | ▼ 9,4% |
| Lichiditate curentă | 2,63 | 4,72 | 13,66 | 22,91 | 18,16 | 12,09 | ▼ 33,4% |
| Marjă netă (%) | 19,88 | 23,28 | 4,62 | 28,60 | 23,69 | 21,13 | ▼ 10,8% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 77 | 100 | 80 | 80 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (100,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (12.09), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 586,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.