Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DE TĂŢ' LEII S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, BORCUTULUI, 18A, 435700
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 57.196 RON | 57.196 RON | 42.393 RON | 13.289 RON | 14.803 RON | 20.151 RON | 0 RON | 20.151 RON | 13.489 RON | 6.662 RON | 596 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 46.405 RON | 46.405 RON | 44.195 RON | 1.758 RON | 2.210 RON | 19.242 RON | 0 RON | 19.242 RON | 15.247 RON | 3.995 RON | 4.626 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 58.906 RON | 58.906 RON | 56.869 RON | 270 RON | 2.037 RON | 10.715 RON | 0 RON | 10.715 RON | 4.991 RON | 5.724 RON | 5.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 159.100 RON | 159.100 RON | 144.117 RON | 13.472 RON | 14.983 RON | 24.284 RON | 0 RON | 24.284 RON | 18.463 RON | 5.821 RON | 2.974 RON | 619 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 116.186 RON | 116.186 RON | 102.237 RON | 10.240 RON | 13.949 RON | 47.431 RON | 0 RON | 47.431 RON | 28.704 RON | 18.727 RON | 34.136 RON | 606 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 263.991 RON | 263.991 RON | 226.380 RON | 32.224 RON | 37.611 RON | 71.311 RON | 67.708 RON | 3.603 RON | 60.928 RON | 10.383 RON | 0 RON | 335 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 5611 Restaurante
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5621 — Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
Top format din 37 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.35) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 57,2 K RON | 46,4 K RON | 58,9 K RON | 159,1 K RON | 116,2 K RON | 264,0 K RON |
| Venituri totale | 57,2 K RON | 46,4 K RON | 58,9 K RON | 159,1 K RON | 116,2 K RON | 264,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 42,4 K RON | 44,2 K RON | 56,9 K RON | 144,1 K RON | 102,2 K RON | 226,4 K RON |
| Rezultat net | 13,3 K RON | 1,8 K RON | 270 RON | 13,5 K RON | 10,2 K RON | 32,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 251,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,35 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,35 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,31 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 6,87 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 788,03 |
| Durata încasare (zile) | 1 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 6,7 K RON | 20,2 K RON | 33,1% |
| 2021 | 4,0 K RON | 19,2 K RON | 20,8% |
| 2022 | 5,7 K RON | 10,7 K RON | 53,4% |
| 2023 | 5,8 K RON | 24,3 K RON | 24,0% |
| 2024 | 18,7 K RON | 47,4 K RON | 39,5% |
| 2025 | 10,4 K RON | 71,3 K RON | 14,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 57,2 K RON | 46,4 K RON | 58,9 K RON | 159,1 K RON | 116,2 K RON | 264,0 K RON | ▲ 127,2% |
| Rezultat net | 13,3 K RON | 1,8 K RON | 270 RON | 13,5 K RON | 10,2 K RON | 32,2 K RON | ▲ 214,7% |
| Total active | 20,2 K RON | 19,2 K RON | 10,7 K RON | 24,3 K RON | 47,4 K RON | 71,3 K RON | ▲ 50,3% |
| Capitaluri proprii | 13,5 K RON | 15,2 K RON | 5,0 K RON | 18,5 K RON | 28,7 K RON | 60,9 K RON | ▲ 112,3% |
| Datorii totale | 6,7 K RON | 4,0 K RON | 5,7 K RON | 5,8 K RON | 18,7 K RON | 10,4 K RON | ▼ 44,6% |
| Lichiditate curentă | 3,02 | 4,82 | 1,87 | 4,17 | 2,53 | 0,35 | ▼ 86,3% |
| Marjă netă (%) | 23,23 | 3,79 | 0,46 | 8,47 | 8,81 | 12,21 | ▲ 38,6% |
| Scor bonitate | 87 | 77 | 67 | 95 | 75 | 73 | ▼ 2,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (32,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.