Publicitate

RARCOD SERVICE S.R.L.

CUI: 42484658 J2020000245379 SRL Vaslui, Sat Codăeşti, Comuna Codăeşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42484658
Cod înmatriculare J2020000245379
EUID ROONRC.J2020000245379
Data înmatriculării 2020-05-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Vaslui, Sat Codăeşti, Comuna Codăeşti, Ştefan cel Mare, 35

Țară: România
Județ: Vaslui
Localitate: Sat Codăeşti, Comuna Codăeşti
Stradă: Ştefan cel Mare
Număr: 35

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 0 RON 0 RON 9.072 RON −9.072 RON −9.072 RON −20 RON 8.030 RON −8.050 RON −8.872 RON 8.852 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 79.652 RON 80.005 RON 130.566 RON −51.359 RON −50.561 RON −46.466 RON 10.551 RON −57.017 RON −60.231 RON 48.765 RON −73.384 RON 13.040 RON 0 RON 35.000 RON 1
2022 270.907 RON 277.553 RON 223.132 RON 52.106 RON 54.421 RON 105.459 RON 9.495 RON 95.964 RON 68.716 RON 71.743 RON 68.486 RON 675 RON 0 RON 35.000 RON 2
2023 425.026 RON 429.348 RON 375.028 RON 50.925 RON 54.320 RON 115.288 RON 8.351 RON 106.937 RON 119.641 RON 30.647 RON 75.561 RON 1.145 RON 0 RON 35.000 RON 3
2024 408.606 RON 413.877 RON 316.392 RON 92.333 RON 97.485 RON 214.168 RON 7.295 RON 206.873 RON 191.428 RON 57.740 RON 112.567 RON 52.707 RON 0 RON 35.000 RON 3
2025 558.203 RON 804.325 RON 729.647 RON 64.449 RON 74.678 RON 590.705 RON 278.878 RON 311.827 RON 236.590 RON 389.115 RON 176.069 RON 65.483 RON 0 RON 35.000 RON 4

Reprezentanți și administratori (2)

JITARU ADAM MĂDĂLINA ANDREEA
administrator
Vaslui, România
Pagina administratorului
JITARU ADAM PETRONEL
administrator
Vaslui, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Vaslui, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 50 companii din județul Vaslui. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.8) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
558,2 K RON
Rezultat Net 2025
64,4 K RON
Total Active 2025
590,7 K RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 79,7 K RON 270,9 K RON 425,0 K RON 408,6 K RON 558,2 K RON
Venituri totale 0 RON 80,0 K RON 277,6 K RON 429,3 K RON 413,9 K RON 804,3 K RON
Cheltuieli totale 9,1 K RON 130,6 K RON 223,1 K RON 375,0 K RON 316,4 K RON 729,6 K RON
Rezultat net −9,1 K RON −51,4 K RON 52,1 K RON 50,9 K RON 92,3 K RON 64,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 683,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,80 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,35 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,18 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,52 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate278,9 K RON (47.2%)
Active circulante311,8 K RON (52.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri176,1 K RON
Creanțe65,5 K RON
Numerar70,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,17
Durata stocaj (zile) 115
Rotație creanțe (ori/an) 8,52
Durata încasare (zile) 43

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
13,4%
Marjă netă
11,6%
ROA
10,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 8,9 K RON −20 RON
2021 48,8 K RON −46,5 K RON
2022 71,7 K RON 105,5 K RON 68,0%
2023 30,6 K RON 115,3 K RON 26,6%
2024 57,7 K RON 214,2 K RON 27,0%
2025 389,1 K RON 590,7 K RON 65,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 79,7 K RON 270,9 K RON 425,0 K RON 408,6 K RON 558,2 K RON ▲ 36,6%
Rezultat net −9,1 K RON −51,4 K RON 52,1 K RON 50,9 K RON 92,3 K RON 64,4 K RON ▼ 30,2%
Total active −20 RON −46,5 K RON 105,5 K RON 115,3 K RON 214,2 K RON 590,7 K RON ▲ 175,8%
Capitaluri proprii −8,9 K RON −60,2 K RON 68,7 K RON 119,6 K RON 191,4 K RON 236,6 K RON ▲ 23,6%
Datorii totale 8,9 K RON 48,8 K RON 71,7 K RON 30,6 K RON 57,7 K RON 389,1 K RON ▲ 573,9%
Lichiditate curentă -0,91 -1,17 1,34 3,49 3,58 0,80 ▼ 77,6%
Marjă netă (%) -64,48 19,23 11,98 22,60 11,55 ▼ 48,9%
Scor bonitate 25 15 90 95 95 65 ▼ 31,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (64,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 683,6 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate