Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MARA LOREDAN TRANS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Satu Mare, Sat Poiana Codrului, Comuna Crucişor, POIANA CODRULUI, 1, 13, 447112
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 69.715 RON | 69.717 RON | 52.735 RON | 14.890 RON | 16.982 RON | 33.940 RON | 0 RON | 33.940 RON | 14.950 RON | 18.990 RON | 0 RON | 27.997 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 181.918 RON | 181.997 RON | 155.743 RON | 23.869 RON | 26.254 RON | 221.545 RON | 171.586 RON | 49.959 RON | 38.819 RON | 189.718 RON | 0 RON | 43.454 RON | 0 RON | 6.992 RON | 1 |
| 2023 | 305.092 RON | 332.717 RON | 290.959 RON | 38.430 RON | 41.758 RON | 208.133 RON | 144.980 RON | 63.153 RON | 77.249 RON | 132.372 RON | 0 RON | 54.233 RON | 0 RON | 1.488 RON | 2 |
| 2024 | 454.515 RON | 456.216 RON | 360.846 RON | 87.704 RON | 95.370 RON | 286.055 RON | 142.493 RON | 143.562 RON | 62.904 RON | 223.151 RON | 20.578 RON | 63.427 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 982.723 RON | 983.295 RON | 736.165 RON | 227.596 RON | 247.130 RON | 438.709 RON | 149.741 RON | 288.968 RON | 200.256 RON | 238.453 RON | 20.578 RON | 234.914 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 564 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 69,7 K RON | 181,9 K RON | 305,1 K RON | 454,5 K RON | 982,7 K RON |
| Venituri totale | 69,7 K RON | 182,0 K RON | 332,7 K RON | 456,2 K RON | 983,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 52,7 K RON | 155,7 K RON | 291,0 K RON | 360,8 K RON | 736,2 K RON |
| Rezultat net | 14,9 K RON | 23,9 K RON | 38,4 K RON | 87,7 K RON | 227,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,03 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,21 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,13 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,14 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,84 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 47,76 |
| Durata stocaj (zile) | 8 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,18 |
| Durata încasare (zile) | 87 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 19,0 K RON | 33,9 K RON | 56,0% |
| 2022 | 189,7 K RON | 221,5 K RON | 85,6% |
| 2023 | 132,4 K RON | 208,1 K RON | 63,6% |
| 2024 | 223,2 K RON | 286,1 K RON | 78,0% |
| 2025 | 238,5 K RON | 438,7 K RON | 54,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 69,7 K RON | 181,9 K RON | 305,1 K RON | 454,5 K RON | 982,7 K RON | ▲ 116,2% |
| Rezultat net | 14,9 K RON | 23,9 K RON | 38,4 K RON | 87,7 K RON | 227,6 K RON | ▲ 159,5% |
| Total active | 33,9 K RON | 221,5 K RON | 208,1 K RON | 286,1 K RON | 438,7 K RON | ▲ 53,4% |
| Capitaluri proprii | 15,0 K RON | 38,8 K RON | 77,2 K RON | 62,9 K RON | 200,3 K RON | ▲ 218,4% |
| Datorii totale | 19,0 K RON | 189,7 K RON | 132,4 K RON | 223,2 K RON | 238,5 K RON | ▲ 6,9% |
| Lichiditate curentă | 1,79 | 0,26 | 0,48 | 0,64 | 1,21 | ▲ 88,4% |
| Marjă netă (%) | 21,36 | 13,12 | 12,60 | 19,30 | 23,16 | ▲ 20,0% |
| Scor bonitate | 77 | 63 | 73 | 73 | 85 | ▲ 16,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (227,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,03 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.