Publicitate

PRO VOLTAGE S.R.L.

CUI: 42835481 J2020000349318 SRL Sălaj, Sat Bocşa, Comuna Bocşa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42835481
Cod înmatriculare J2020000349318
EUID ROONRC.J2020000349318
Data înmatriculării 2020-07-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Sălaj, Sat Bocşa, Comuna Bocşa, BOCŞA, 138, 457045

Țară: România
Județ: Sălaj
Localitate: Sat Bocşa, Comuna Bocşa
Stradă: BOCŞA
Număr: 138
Cod poștal: 457045

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 827.954 RON 828.120 RON 533.247 RON 286.593 RON 294.873 RON 310.813 RON 26.102 RON 284.711 RON 286.833 RON 40.670 RON 50.100 RON 200.588 RON 2.072 RON 18.762 RON 3
2024 1.076.189 RON 1.076.189 RON 614.529 RON 432.734 RON 461.660 RON 580.576 RON 56.258 RON 524.318 RON 432.974 RON 164.292 RON 97.662 RON 292.859 RON 2.072 RON 18.762 RON 2
2025 1.731.390 RON 1.732.321 RON 1.457.975 RON 217.043 RON 274.346 RON 714.974 RON 133.264 RON 581.710 RON 217.283 RON 497.691 RON 84.253 RON 430.762 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

IRIMIEŞ DINU-CĂLIN
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (19)

Lideri din domeniu

Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 106 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,73 M RON
Rezultat Net 2025
217,0 K RON
Total Active 2025
715,0 K RON
Scor Bonitate
72/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 72/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 828,0 K RON 1,08 M RON 1,73 M RON
Venituri totale 828,1 K RON 1,08 M RON 1,73 M RON
Cheltuieli totale 533,2 K RON 614,5 K RON 1,46 M RON
Rezultat net 286,6 K RON 432,7 K RON 217,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,12 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,17 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,00 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,13 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,44 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate133,3 K RON (18.6%)
Active circulante581,7 K RON (81.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri84,3 K RON
Creanțe430,8 K RON
Numerar66,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 20,55
Durata stocaj (zile) 18
Rotație creanțe (ori/an) 4,02
Durata încasare (zile) 91

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
15,9%
Marjă netă
12,5%
ROA
30,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 40,7 K RON 310,8 K RON 13,1%
2024 164,3 K RON 580,6 K RON 28,3%
2025 497,7 K RON 715,0 K RON 69,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

72
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 828,0 K RON 1,08 M RON 1,73 M RON ▲ 60,9%
Rezultat net 286,6 K RON 432,7 K RON 217,0 K RON ▼ 49,8%
Total active 310,8 K RON 580,6 K RON 715,0 K RON ▲ 23,1%
Capitaluri proprii 286,8 K RON 433,0 K RON 217,3 K RON ▼ 49,8%
Datorii totale 40,7 K RON 164,3 K RON 497,7 K RON ▲ 202,9%
Lichiditate curentă 7,00 3,19 1,17 ▼ 63,4%
Marjă netă (%) 34,61 40,21 12,54 ▼ 68,8%
Scor bonitate 87 95 72 ▼ 24,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (217,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,12 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate