Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

URBAN PROJECT INVEST S.R.L.

CUI: 42183744 J2020000406233 SRL Ilfov, Oraş Bragadiru
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42183744
Cod înmatriculare J2020000406233
EUID ROONRC.J2020000406233
Data înmatriculării 2020-01-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani

Adresă

România, Ilfov, Oraş Bragadiru, Arieşului, 14, 77025, parter, camera nr. 1

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Oraş Bragadiru
Stradă: Arieşului
Număr: 14
Cod poștal: 77025
Completare adresă: parter, camera nr. 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 687.286 RON 1.217.281 RON 1.197.349 RON −687 RON 19.932 RON 1.204.837 RON 272.783 RON 932.054 RON −487 RON 1.205.324 RON 176.547 RON 83.765 RON 0 RON 0 RON 5
2021 408.395 RON 1.595.193 RON 1.366.969 RON 224.140 RON 228.224 RON 2.677.143 RON 1.073.842 RON 1.603.301 RON 223.653 RON 2.453.490 RON 1.094.830 RON 277.684 RON 0 RON 0 RON 2
2022 1.928.317 RON 3.002.371 RON 2.372.317 RON 611.156 RON 630.054 RON 2.934.318 RON 492.082 RON 2.442.236 RON 771.096 RON 2.163.222 RON 1.399.689 RON 342.489 RON 0 RON 0 RON 1
2023 2.325.410 RON 3.717.074 RON 2.361.934 RON 1.331.372 RON 1.355.140 RON 4.200.573 RON 726.949 RON 3.473.624 RON 2.329.231 RON 1.871.954 RON 1.790.416 RON 740.878 RON 0 RON 612 RON 1
2024 1.116.044 RON 1.795.805 RON 1.475.628 RON 286.484 RON 320.177 RON 4.274.029 RON 1.058.282 RON 3.215.747 RON 2.615.716 RON 1.658.313 RON 2.191.749 RON 672.239 RON 0 RON 0 RON 1
2025 1.526.051 RON 3.133.422 RON 2.887.370 RON 206.005 RON 246.052 RON 5.204.196 RON 1.553.693 RON 3.650.503 RON 2.821.983 RON 2.382.213 RON 2.747.680 RON 810.025 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

UDROIU ION
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (23)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,667 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,53 M RON
Rezultat Net 2025
206,0 K RON
Total Active 2025
5,20 M RON
Scor Bonitate
82/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 82/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 687,3 K RON 408,4 K RON 1,93 M RON 2,33 M RON 1,12 M RON 1,53 M RON
Venituri totale 1,22 M RON 1,60 M RON 3,00 M RON 3,72 M RON 1,80 M RON 3,13 M RON
Cheltuieli totale 1,20 M RON 1,37 M RON 2,37 M RON 2,36 M RON 1,48 M RON 2,89 M RON
Rezultat net −687 RON 224,1 K RON 611,2 K RON 1,33 M RON 286,5 K RON 206,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,00 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,53 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,38 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,18 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,55 M RON (29.9%)
Active circulante3,65 M RON (70.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,75 M RON
Creanțe810,0 K RON
Numerar92,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,56
Durata stocaj (zile) 657
Rotație creanțe (ori/an) 1,88
Durata încasare (zile) 194

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
16,1%
Marjă netă
13,5%
ROA
4,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 1,21 M RON 1,20 M RON 100,0%
2021 2,45 M RON 2,68 M RON 91,7%
2022 2,16 M RON 2,93 M RON 73,7%
2023 1,87 M RON 4,20 M RON 44,6%
2024 1,66 M RON 4,27 M RON 38,8%
2025 2,38 M RON 5,20 M RON 45,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

82
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 687,3 K RON 408,4 K RON 1,93 M RON 2,33 M RON 1,12 M RON 1,53 M RON ▲ 36,7%
Rezultat net −687 RON 224,1 K RON 611,2 K RON 1,33 M RON 286,5 K RON 206,0 K RON ▼ 28,1%
Total active 1,20 M RON 2,68 M RON 2,93 M RON 4,20 M RON 4,27 M RON 5,20 M RON ▲ 21,8%
Capitaluri proprii −487 RON 223,7 K RON 771,1 K RON 2,33 M RON 2,62 M RON 2,82 M RON ▲ 7,9%
Datorii totale 1,21 M RON 2,45 M RON 2,16 M RON 1,87 M RON 1,66 M RON 2,38 M RON ▲ 43,7%
Lichiditate curentă 0,77 0,65 1,13 1,86 1,94 1,53 ▼ 21,0%
Marjă netă (%) -0,10 54,88 31,69 57,25 25,67 13,50 ▼ 47,4%
Scor bonitate 24 53 80 95 82 82 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (206,0 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,00 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.