Publicitate

CONSAGRI BUSINESS S.R.L.

CUI: 42233524 J2020000442222 SRL Iaşi, Sat Cotnari, Comuna Cotnari
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42233524
Cod înmatriculare J2020000442222
EUID ROONRC.J2020000442222
Data înmatriculării 2020-02-10
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Iaşi, Sat Cotnari, Comuna Cotnari, 707120, casa poziţia 014, volumul 003

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Sat Cotnari, Comuna Cotnari
Cod poștal: 707120
Completare adresă: casa poziţia 014, volumul 003

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 174.133 RON 375.176 RON 211.429 RON 161.996 RON 163.747 RON 382.035 RON 235.417 RON 146.618 RON 218.800 RON 163.235 RON 32.929 RON 90.065 RON 0 RON 0 RON 1
2024 510.692 RON 510.692 RON 204.611 RON 300.975 RON 306.081 RON 506.996 RON 379.606 RON 127.390 RON 506.996 RON 0 RON 35.185 RON 92.205 RON 0 RON 0 RON 2
2025 455.025 RON 499.474 RON 377.850 RON 102.351 RON 121.624 RON 765.224 RON 341.959 RON 423.265 RON 534.066 RON 231.158 RON 21.241 RON 143.507 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

GRIGOROVICI ELVIS EMILIAN
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 328 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
455,0 K RON
Rezultat Net 2025
102,4 K RON
Total Active 2025
765,2 K RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 174,1 K RON 510,7 K RON 455,0 K RON
Venituri totale 375,2 K RON 510,7 K RON 499,5 K RON
Cheltuieli totale 211,4 K RON 204,6 K RON 377,9 K RON
Rezultat net 162,0 K RON 301,0 K RON 102,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 660,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,83 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,74 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,12 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,31 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate342,0 K RON (44.7%)
Active circulante423,3 K RON (55.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri21,2 K RON
Creanțe143,5 K RON
Numerar258,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 21,42
Durata stocaj (zile) 17
Rotație creanțe (ori/an) 3,17
Durata încasare (zile) 115

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
26,7%
Marjă netă
22,5%
ROA
13,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 163,2 K RON 382,0 K RON 42,7%
2024 0 RON 507,0 K RON 0,0%
2025 231,2 K RON 765,2 K RON 30,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 174,1 K RON 510,7 K RON 455,0 K RON ▼ 10,9%
Rezultat net 162,0 K RON 301,0 K RON 102,4 K RON ▼ 66,0%
Total active 382,0 K RON 507,0 K RON 765,2 K RON ▲ 50,9%
Capitaluri proprii 218,8 K RON 507,0 K RON 534,1 K RON ▲ 5,3%
Datorii totale 163,2 K RON 0 RON 231,2 K RON
Lichiditate curentă 0,90 1,83
Marjă netă (%) 93,03 58,93 22,49 ▼ 61,8%
Scor bonitate 70 75 75 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (102,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 660,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate