Publicitate

GRL CONGRUP S.R.L.

CUI: 42655820 J2020000458308 SRL Satu Mare, Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42655820
Cod înmatriculare J2020000458308
EUID ROONRC.J2020000458308
Data înmatriculării 2020-06-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 6 angajați

Adresă

România, Satu Mare, Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, VRĂTICEL, 81, 445200

Țară: România
Județ: Satu Mare
Localitate: Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş
Stradă: VRĂTICEL
Număr: 81
Cod poștal: 445200

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 4.793.016 RON 4.794.003 RON 1.750.937 RON 2.747.122 RON 3.043.066 RON 3.223.438 RON 1.541 RON 3.221.897 RON 2.747.322 RON 482.049 RON 0 RON 2.993.331 RON 0 RON 5.933 RON 6
2024 2.573.266 RON 2.575.255 RON 1.849.649 RON 626.924 RON 725.606 RON 3.225.133 RON 0 RON 3.225.133 RON 1.309.150 RON 1.922.223 RON 0 RON 3.156.353 RON 0 RON 6.240 RON 10
2025 4.293.586 RON 4.293.617 RON 1.343.416 RON 2.487.610 RON 2.950.201 RON 3.093.280 RON 0 RON 3.093.280 RON 2.488.610 RON 604.670 RON 0 RON 3.076.582 RON 0 RON 0 RON 6

Reprezentanți și administratori (1)

LOHAN GRIGORE
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (24)

Lideri din domeniu

Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 234 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
4,29 M RON
Rezultat Net 2025
2,49 M RON
Total Active 2025
3,09 M RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 4,79 M RON 2,57 M RON 4,29 M RON
Venituri totale 4,79 M RON 2,58 M RON 4,29 M RON
Cheltuieli totale 1,75 M RON 1,85 M RON 1,34 M RON
Rezultat net 2,75 M RON 626,9 K RON 2,49 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,39 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,12 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 5,12 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,03 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 5,12 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante3,09 M RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe3,08 M RON
Numerar16,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,40
Durata încasare (zile) 262

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
68,7%
Marjă netă
57,9%
ROA
80,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 482,0 K RON 3,22 M RON 15,0%
2024 1,92 M RON 3,23 M RON 59,6%
2025 604,7 K RON 3,09 M RON 19,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 4,79 M RON 2,57 M RON 4,29 M RON ▲ 66,9%
Rezultat net 2,75 M RON 626,9 K RON 2,49 M RON ▲ 296,8%
Total active 3,22 M RON 3,23 M RON 3,09 M RON ▼ 4,1%
Capitaluri proprii 2,75 M RON 1,31 M RON 2,49 M RON ▲ 90,1%
Datorii totale 482,0 K RON 1,92 M RON 604,7 K RON ▼ 68,5%
Lichiditate curentă 6,68 1,68 5,12 ▲ 204,9%
Marjă netă (%) 57,32 24,36 57,94 ▲ 137,8%
Scor bonitate 87 70 100 ▲ 42,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,49 M RON).
  • Lichiditate curentă bună (5.12), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate