Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DERVAS ENERGY GROUP S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Brăila, Municipiul Brăila, ÎMPĂRATUL TRAIAN, 21, 1, 810015, Biroul nr. 9, Sediu Administrativ cu nr. de inventar 1003A
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 500 RON | 122 RON | 378 RON | 0 RON | 500 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 133.566 RON | 133.566 RON | 37.703 RON | 93.950 RON | 95.863 RON | 106.350 RON | 122 RON | 106.228 RON | 94.050 RON | 0 RON | 0 RON | 47.259 RON | 12.300 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 217.001 RON | 217.001 RON | 177.001 RON | 32.667 RON | 40.000 RON | 143.657 RON | 0 RON | 143.657 RON | 126.717 RON | 4.640 RON | 0 RON | 58.923 RON | 12.300 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 290.852 RON | 290.852 RON | 147.782 RON | 140.315 RON | 143.070 RON | 274.485 RON | 0 RON | 274.485 RON | 267.031 RON | 7.454 RON | 62.255 RON | 139.527 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 283.929 RON | 283.929 RON | 323.032 RON | −40.212 RON | −39.103 RON | 233.111 RON | 0 RON | 233.111 RON | 226.819 RON | 6.292 RON | 0 RON | 146.280 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 296.952 RON | 296.952 RON | 233.978 RON | 60.004 RON | 62.974 RON | 149.140 RON | 0 RON | 149.140 RON | 120.041 RON | 29.099 RON | 1.587 RON | 111.625 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5819 Alte activități de editare
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Brăila, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Top format din 65 companii din județul Brăila. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 133,6 K RON | 217,0 K RON | 290,9 K RON | 283,9 K RON | 297,0 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 133,6 K RON | 217,0 K RON | 290,9 K RON | 283,9 K RON | 297,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 37,7 K RON | 177,0 K RON | 147,8 K RON | 323,0 K RON | 234,0 K RON |
| Rezultat net | 0 RON | 94,0 K RON | 32,7 K RON | 140,3 K RON | −40,2 K RON | 60,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 404,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,13 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,07 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,23 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,13 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 187,12 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,66 |
| Durata încasare (zile) | 137 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 500 RON | 500 RON | 100,0% |
| 2021 | 0 RON | 106,4 K RON | 0,0% |
| 2022 | 4,6 K RON | 143,7 K RON | 3,2% |
| 2023 | 7,5 K RON | 274,5 K RON | 2,7% |
| 2024 | 6,3 K RON | 233,1 K RON | 2,7% |
| 2025 | 29,1 K RON | 149,1 K RON | 19,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 133,6 K RON | 217,0 K RON | 290,9 K RON | 283,9 K RON | 297,0 K RON | ▲ 4,6% |
| Rezultat net | 0 RON | 94,0 K RON | 32,7 K RON | 140,3 K RON | −40,2 K RON | 60,0 K RON | ▲ 249,2% |
| Total active | 500 RON | 106,4 K RON | 143,7 K RON | 274,5 K RON | 233,1 K RON | 149,1 K RON | ▼ 36,0% |
| Capitaluri proprii | 0 RON | 94,1 K RON | 126,7 K RON | 267,0 K RON | 226,8 K RON | 120,0 K RON | ▼ 47,1% |
| Datorii totale | 500 RON | 0 RON | 4,6 K RON | 7,5 K RON | 6,3 K RON | 29,1 K RON | ▲ 362,5% |
| Lichiditate curentă | 0,76 | – | 30,96 | 36,82 | 37,05 | 5,13 | ▼ 86,2% |
| Marjă netă (%) | – | 70,34 | 15,05 | 48,24 | -14,16 | 20,21 | ▲ 242,7% |
| Scor bonitate | 27 | 67 | 87 | 100 | 64 | 95 | ▲ 48,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (60,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.13), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 404,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.