Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BEST VIEW RESIDENCE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Municipiul Constanţa, LIVIU REBREANU, 28
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 0 RON | 399.163 RON | 387.663 RON | 8.156 RON | 11.500 RON | 712.755 RON | 116.262 RON | 596.493 RON | 10.093 RON | 702.939 RON | 364.174 RON | 196.588 RON | 0 RON | 277 RON | 1 |
| 2024 | 0 RON | 4.958 RON | 75.978 RON | −71.085 RON | −71.020 RON | 2.941.695 RON | 33.722 RON | 2.907.973 RON | −60.992 RON | 2.626.347 RON | 2.372.298 RON | 517.252 RON | 386.340 RON | 10.000 RON | 1 |
| 2025 | 0 RON | 751 RON | 92.938 RON | −92.195 RON | −92.187 RON | 3.698.374 RON | 30.247 RON | 3.668.127 RON | −153.187 RON | 2.866.979 RON | 3.097.157 RON | 479.085 RON | 987.984 RON | 3.402 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Top format din 224 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−153.187 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−92.195 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 399,2 K RON | 5,0 K RON | 751 RON |
| Cheltuieli totale | 387,7 K RON | 76,0 K RON | 92,9 K RON |
| Rezultat net | 8,2 K RON | −71,1 K RON | −92,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 0 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,28 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,20 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,29 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 702,9 K RON | 712,8 K RON | 98,6% |
| 2024 | 2,63 M RON | 2,94 M RON | 89,3% |
| 2025 | 2,87 M RON | 3,70 M RON | 77,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 8,2 K RON | −71,1 K RON | −92,2 K RON | ▼ 29,7% |
| Total active | 712,8 K RON | 2,94 M RON | 3,70 M RON | ▲ 25,7% |
| Capitaluri proprii | 10,1 K RON | −61,0 K RON | −153,2 K RON | ▼ 151,2% |
| Datorii totale | 702,9 K RON | 2,63 M RON | 2,87 M RON | ▲ 9,2% |
| Lichiditate curentă | 0,85 | 1,11 | 1,28 | ▲ 15,6% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 33 | 34 | 34 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (34/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.