Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ALE COMPLET STORE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Horia,Cloşca şi Crişan, 12, 615200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 9.879 RON | 14.879 RON | 13.462 RON | 1.121 RON | 1.417 RON | 86.385 RON | 385 RON | 86.000 RON | 1.321 RON | 85.064 RON | 85.664 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 86.186 RON | 86.186 RON | 91.914 RON | −8.314 RON | −5.728 RON | 469.204 RON | 385 RON | 468.819 RON | −6.993 RON | 476.197 RON | 468.556 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 820.743 RON | 820.743 RON | 721.742 RON | 88.974 RON | 99.001 RON | 211.894 RON | 385 RON | 211.509 RON | 81.981 RON | 129.913 RON | 210.891 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 458.860 RON | 476.860 RON | 471.901 RON | 429 RON | 4.959 RON | 160.805 RON | 385 RON | 160.420 RON | 82.410 RON | 78.395 RON | 143.976 RON | 9.221 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 294.084 RON | 341.242 RON | 327.704 RON | 9.476 RON | 13.538 RON | 303.737 RON | 385 RON | 303.352 RON | 91.886 RON | 211.851 RON | 270.024 RON | 32.078 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 358.589 RON | 358.589 RON | 337.807 RON | 17.577 RON | 20.782 RON | 291.974 RON | 385 RON | 291.589 RON | 109.463 RON | 182.511 RON | 225.483 RON | 22.895 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 858 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,9 K RON | 86,2 K RON | 820,7 K RON | 458,9 K RON | 294,1 K RON | 358,6 K RON |
| Venituri totale | 14,9 K RON | 86,2 K RON | 820,7 K RON | 476,9 K RON | 341,2 K RON | 358,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 13,5 K RON | 91,9 K RON | 721,7 K RON | 471,9 K RON | 327,7 K RON | 337,8 K RON |
| Rezultat net | 1,1 K RON | −8,3 K RON | 89,0 K RON | 429 RON | 9,5 K RON | 17,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 538,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,60 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,36 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,24 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,60 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,59 |
| Durata stocaj (zile) | 230 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 15,66 |
| Durata încasare (zile) | 23 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 85,1 K RON | 86,4 K RON | 98,5% |
| 2021 | 476,2 K RON | 469,2 K RON | 101,5% |
| 2022 | 129,9 K RON | 211,9 K RON | 61,3% |
| 2023 | 78,4 K RON | 160,8 K RON | 48,8% |
| 2024 | 211,9 K RON | 303,7 K RON | 69,8% |
| 2025 | 182,5 K RON | 292,0 K RON | 62,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,9 K RON | 86,2 K RON | 820,7 K RON | 458,9 K RON | 294,1 K RON | 358,6 K RON | ▲ 21,9% |
| Rezultat net | 1,1 K RON | −8,3 K RON | 89,0 K RON | 429 RON | 9,5 K RON | 17,6 K RON | ▲ 85,5% |
| Total active | 86,4 K RON | 469,2 K RON | 211,9 K RON | 160,8 K RON | 303,7 K RON | 292,0 K RON | ▼ 3,9% |
| Capitaluri proprii | 1,3 K RON | −7,0 K RON | 82,0 K RON | 82,4 K RON | 91,9 K RON | 109,5 K RON | ▲ 19,1% |
| Datorii totale | 85,1 K RON | 476,2 K RON | 129,9 K RON | 78,4 K RON | 211,9 K RON | 182,5 K RON | ▼ 13,8% |
| Lichiditate curentă | 1,01 | 0,98 | 1,63 | 2,05 | 1,43 | 1,60 | ▲ 11,6% |
| Marjă netă (%) | 11,35 | -9,65 | 10,84 | 0,09 | 3,22 | 4,90 | ▲ 52,2% |
| Scor bonitate | 60 | 24 | 90 | 77 | 62 | 80 | ▲ 29,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (17,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 538,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.