Publicitate

SMARTCON SOLUTIONS S.R.L.

CUI: 41906100 J2020001089400 SRL Vrancea, Municipiul Focşani
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41906100
Cod înmatriculare J2020001089400
EUID ROONRC.J2020001089400
Data înmatriculării 2020-01-29
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Vrancea, Municipiul Focşani, Mr. Gheorghe Pastia, 3, Y, 3, 33, 620099

Țară: România
Județ: Vrancea
Localitate: Municipiul Focşani
Stradă: Mr. Gheorghe Pastia
Număr: 3
Bloc: Y
Scară: 3
Apartament: 33
Cod poștal: 620099

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 242.143 RON 242.306 RON 224.475 RON 15.409 RON 17.831 RON 341.409 RON 110.766 RON 230.643 RON 126.960 RON 214.449 RON 155.078 RON 68.060 RON 0 RON 0 RON 1
2024 218.682 RON 221.711 RON 213.217 RON 6.285 RON 8.494 RON 313.488 RON 79.146 RON 234.342 RON 133.245 RON 180.243 RON 190.538 RON 30.437 RON 0 RON 0 RON 1
2025 172.199 RON 172.608 RON 234.955 RON −63.393 RON −62.347 RON 344.916 RON 49.003 RON 295.913 RON 69.852 RON 275.064 RON 214.428 RON 42.737 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

CARTELEANU COSMIN
administrator
Galaţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (26)

Lideri din domeniu

Top companii din Vrancea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 97 companii din județul Vrancea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−63.393 RON)
Cifra de Afaceri 2025
172,2 K RON
Rezultat Net 2025
−63,4 K RON
Total Active 2025
344,9 K RON
Scor Bonitate
37/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 37/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 242,1 K RON 218,7 K RON 172,2 K RON
Venituri totale 242,3 K RON 221,7 K RON 172,6 K RON
Cheltuieli totale 224,5 K RON 213,2 K RON 235,0 K RON
Rezultat net 15,4 K RON 6,3 K RON −63,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 141,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,08 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,30 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,14 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,25 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate49,0 K RON (14.2%)
Active circulante295,9 K RON (85.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri214,4 K RON
Creanțe42,7 K RON
Numerar38,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,80
Durata stocaj (zile) 455
Rotație creanțe (ori/an) 4,03
Durata încasare (zile) 91

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-36,2%
Marjă netă
-36,8%
ROA
-18,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 214,4 K RON 341,4 K RON 62,8%
2024 180,2 K RON 313,5 K RON 57,5%
2025 275,1 K RON 344,9 K RON 79,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

37
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 242,1 K RON 218,7 K RON 172,2 K RON ▼ 21,3%
Rezultat net 15,4 K RON 6,3 K RON −63,4 K RON ▼ 1.108,6%
Total active 341,4 K RON 313,5 K RON 344,9 K RON ▲ 10,0%
Capitaluri proprii 127,0 K RON 133,2 K RON 69,9 K RON ▼ 47,6%
Datorii totale 214,4 K RON 180,2 K RON 275,1 K RON ▲ 52,6%
Lichiditate curentă 1,08 1,30 1,08 ▼ 17,3%
Marjă netă (%) 6,36 2,87 -36,81 ▼ 1.382,6%
Scor bonitate 67 62 37 ▼ 40,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Scor de bonitate scăzut (37/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate