Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BEST AUTOHAUSS RADU S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, PROF. IOAN RUSU, 42G, parter, 3, 407280
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 70.539 RON | 70.837 RON | 59.746 RON | 10.903 RON | 11.091 RON | 92.899 RON | 175 RON | 92.724 RON | 11.103 RON | 87.724 RON | 70.652 RON | 23 RON | 0 RON | 5.928 RON | 0 |
| 2021 | 297.028 RON | 297.326 RON | 188.108 RON | 106.700 RON | 109.218 RON | 205.745 RON | 176 RON | 205.569 RON | 106.940 RON | 121.163 RON | 192.422 RON | 3.501 RON | 0 RON | 22.358 RON | 1 |
| 2022 | 586.500 RON | 774.438 RON | 456.933 RON | 310.954 RON | 317.505 RON | 491.863 RON | 172 RON | 491.691 RON | 417.894 RON | 74.118 RON | 417.414 RON | 42.778 RON | 0 RON | 149 RON | 1 |
| 2023 | 1.897.638 RON | 1.899.268 RON | 1.315.801 RON | 566.985 RON | 583.467 RON | 1.446.833 RON | 249.134 RON | 1.197.699 RON | 984.878 RON | 462.250 RON | 1.124.968 RON | 7.523 RON | 0 RON | 295 RON | 1 |
| 2024 | 2.910.503 RON | 2.917.087 RON | 1.950.126 RON | 875.513 RON | 966.961 RON | 2.397.271 RON | 498.462 RON | 1.898.809 RON | 1.860.391 RON | 536.880 RON | 1.815.117 RON | 28.157 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 2.658.670 RON | 2.661.672 RON | 1.888.436 RON | 665.275 RON | 773.236 RON | 3.217.545 RON | 708.657 RON | 2.508.888 RON | 1.858.999 RON | 1.360.938 RON | 2.252.815 RON | 255.336 RON | 0 RON | 2.392 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Top format din 276 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 70,5 K RON | 297,0 K RON | 586,5 K RON | 1,90 M RON | 2,91 M RON | 2,66 M RON |
| Venituri totale | 70,8 K RON | 297,3 K RON | 774,4 K RON | 1,90 M RON | 2,92 M RON | 2,66 M RON |
| Cheltuieli totale | 59,7 K RON | 188,1 K RON | 456,9 K RON | 1,32 M RON | 1,95 M RON | 1,89 M RON |
| Rezultat net | 10,9 K RON | 106,7 K RON | 311,0 K RON | 567,0 K RON | 875,5 K RON | 665,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,61 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,84 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,19 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,36 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,18 |
| Durata stocaj (zile) | 309 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 10,41 |
| Durata încasare (zile) | 35 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 87,7 K RON | 92,9 K RON | 94,4% |
| 2021 | 121,2 K RON | 205,7 K RON | 58,9% |
| 2022 | 74,1 K RON | 491,9 K RON | 15,1% |
| 2023 | 462,3 K RON | 1,45 M RON | 32,0% |
| 2024 | 536,9 K RON | 2,40 M RON | 22,4% |
| 2025 | 1,36 M RON | 3,22 M RON | 42,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 70,5 K RON | 297,0 K RON | 586,5 K RON | 1,90 M RON | 2,91 M RON | 2,66 M RON | ▼ 8,7% |
| Rezultat net | 10,9 K RON | 106,7 K RON | 311,0 K RON | 567,0 K RON | 875,5 K RON | 665,3 K RON | ▼ 24,0% |
| Total active | 92,9 K RON | 205,7 K RON | 491,9 K RON | 1,45 M RON | 2,40 M RON | 3,22 M RON | ▲ 34,2% |
| Capitaluri proprii | 11,1 K RON | 106,9 K RON | 417,9 K RON | 984,9 K RON | 1,86 M RON | 1,86 M RON | ▼ 0,1% |
| Datorii totale | 87,7 K RON | 121,2 K RON | 74,1 K RON | 462,3 K RON | 536,9 K RON | 1,36 M RON | ▲ 153,5% |
| Lichiditate curentă | 1,06 | 1,70 | 6,63 | 2,59 | 3,54 | 1,84 | ▼ 47,9% |
| Marjă netă (%) | 15,46 | 35,92 | 53,02 | 29,88 | 30,08 | 25,02 | ▼ 16,8% |
| Scor bonitate | 67 | 95 | 100 | 95 | 100 | 75 | ▼ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (665,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,61 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.