Publicitate

FANE FARMVET S.R.L.

CUI: 43366812 J2020001292204 SRL Hunedoara, Sat Toteşti, Comuna Toteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43366812
Cod înmatriculare J2020001292204
EUID ROONRC.J2020001292204
Data înmatriculării 2020-11-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Hunedoara, Sat Toteşti, Comuna Toteşti, TOTEŞTI, 35, 337490

Țară: România
Județ: Hunedoara
Localitate: Sat Toteşti, Comuna Toteşti
Stradă: TOTEŞTI
Număr: 35
Cod poștal: 337490

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 8.888 RON 8.888 RON 11.536 RON −2.737 RON −2.648 RON 12.537 RON 0 RON 12.537 RON −2.537 RON 15.074 RON 11.033 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 236.482 RON 236.482 RON 217.897 RON 15.827 RON 18.585 RON 50.263 RON 0 RON 50.263 RON 13.290 RON 36.973 RON 17.773 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2022 150.126 RON 171.341 RON 168.354 RON 677 RON 2.987 RON 42.192 RON 3.810 RON 38.382 RON 937 RON 41.255 RON 24.347 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 253.929 RON 274.729 RON 265.634 RON 6.349 RON 9.095 RON 95.191 RON 3.410 RON 91.781 RON 7.286 RON 87.905 RON 82.285 RON 7.758 RON 0 RON 0 RON 1
2024 262.884 RON 272.029 RON 247.967 RON 21.341 RON 24.062 RON 98.827 RON 2.310 RON 96.517 RON 28.627 RON 70.200 RON 91.399 RON 4.899 RON 0 RON 0 RON 1
2025 256.830 RON 266.452 RON 243.276 RON 20.754 RON 23.176 RON 180.883 RON 2.310 RON 178.573 RON 49.381 RON 131.502 RON 73.662 RON −1 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

JIANU FĂNEL
administrator
Hunedoara, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Hunedoara, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 59 companii din județul Hunedoara. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
256,8 K RON
Rezultat Net 2025
20,8 K RON
Total Active 2025
180,9 K RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 8,9 K RON 236,5 K RON 150,1 K RON 253,9 K RON 262,9 K RON 256,8 K RON
Venituri totale 8,9 K RON 236,5 K RON 171,3 K RON 274,7 K RON 272,0 K RON 266,5 K RON
Cheltuieli totale 11,5 K RON 217,9 K RON 168,4 K RON 265,6 K RON 248,0 K RON 243,3 K RON
Rezultat net −2,7 K RON 15,8 K RON 677 RON 6,3 K RON 21,3 K RON 20,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 337,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,36 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,80 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,80 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,38 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,3 K RON (1.3%)
Active circulante178,6 K RON (98.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri73,7 K RON
Numerar104,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,49
Durata stocaj (zile) 105
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
9,0%
Marjă netă
8,1%
ROA
11,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 15,1 K RON 12,5 K RON 120,2%
2021 37,0 K RON 50,3 K RON 73,6%
2022 41,3 K RON 42,2 K RON 97,8%
2023 87,9 K RON 95,2 K RON 92,4%
2024 70,2 K RON 98,8 K RON 71,0%
2025 131,5 K RON 180,9 K RON 72,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 8,9 K RON 236,5 K RON 150,1 K RON 253,9 K RON 262,9 K RON 256,8 K RON ▼ 2,3%
Rezultat net −2,7 K RON 15,8 K RON 677 RON 6,3 K RON 21,3 K RON 20,8 K RON ▼ 2,8%
Total active 12,5 K RON 50,3 K RON 42,2 K RON 95,2 K RON 98,8 K RON 180,9 K RON ▲ 83,0%
Capitaluri proprii −2,5 K RON 13,3 K RON 937 RON 7,3 K RON 28,6 K RON 49,4 K RON ▲ 72,5%
Datorii totale 15,1 K RON 37,0 K RON 41,3 K RON 87,9 K RON 70,2 K RON 131,5 K RON ▲ 87,3%
Lichiditate curentă 0,83 1,36 0,93 1,04 1,37 1,36 ▼ 1,2%
Marjă netă (%) -30,79 6,69 0,45 2,50 8,12 8,08 ▼ 0,5%
Scor bonitate 24 75 36 63 75 55 ▼ 26,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (20,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 337,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate