Publicitate

DALUMAX CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 42665778 J2020001328226 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42665778
Cod înmatriculare J2020001328226
EUID ROONRC.J2020001328226
Data înmatriculării 2020-06-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, FABRICII, 26B, 7, 73, 6, Complex rezidenţial QUADRA 2, TR. N

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 6
Sector: 6
Stradă: FABRICII
Număr: 26B
Etaj: 7
Apartament: 73
Completare adresă: Complex rezidenţial QUADRA 2, TR. N

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 485.068 RON 507.945 RON 528.001 RON −25.136 RON −20.056 RON 114.395 RON 11.339 RON 103.056 RON −24.031 RON 138.426 RON 52.242 RON 17.486 RON 0 RON 0 RON 3
2024 1.000 RON 66.000 RON 56.861 RON 7.651 RON 9.139 RON 56.022 RON 6.907 RON 49.115 RON −16.380 RON 72.402 RON 29.390 RON 17.893 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

IRIMIA RAREȘ ȘTEFAN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • Capitaluri proprii negative (−16.380 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.68) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 129.2% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2024
1,0 K RON
Rezultat Net 2024
7,7 K RON
Total Active 2024
56,0 K RON
Scor Bonitate
47/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 47/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 485,1 K RON 1,0 K RON
Venituri totale 507,9 K RON 66,0 K RON
Cheltuieli totale 528,0 K RON 56,9 K RON
Rezultat net −25,1 K RON 7,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): −483,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2024 (−16.380 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,68 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,27 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,03 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,77 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate6,9 K RON (12.3%)
Active circulante49,1 K RON (87.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri29,4 K RON
Creanțe17,9 K RON
Numerar1,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,03
Durata stocaj (zile) 10.727
Rotație creanțe (ori/an) 0,06
Durata încasare (zile) 6.531

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
913,9%
Marjă netă
765,1%
ROA
13,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 138,4 K RON 114,4 K RON 121,0%
2024 72,4 K RON 56,0 K RON 129,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

47
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 485,1 K RON 1,0 K RON ▼ 99,8%
Rezultat net −25,1 K RON 7,7 K RON ▲ 130,4%
Total active 114,4 K RON 56,0 K RON ▼ 51,0%
Capitaluri proprii −24,0 K RON −16,4 K RON ▲ 31,8%
Datorii totale 138,4 K RON 72,4 K RON ▼ 47,7%
Lichiditate curentă 0,74 0,68 ▼ 8,9%
Marjă netă (%) -5,18 765,10 ▲ 14.870,3%
Scor bonitate 24 47 ▲ 95,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (7,7 K RON).

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 129.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (47/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate