RAPICTURES ARTS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Dudu, Comuna Chiajna, Rezervelor, 77041, nr. 18F (provizoriu), CAM. 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 91.952 RON | 91.952 RON | 82.257 RON | 8.038 RON | 9.695 RON | 37.308 RON | 18.514 RON | 18.794 RON | 19.872 RON | 17.517 RON | 0 RON | 9.442 RON | 0 RON | 81 RON | 0 |
| 2024 | 192.656 RON | 192.656 RON | 142.640 RON | 42.744 RON | 50.016 RON | 73.545 RON | 31.804 RON | 41.741 RON | 62.617 RON | 11.757 RON | 0 RON | 10.851 RON | 0 RON | 829 RON | 1 |
| 2025 | 189.922 RON | 190.140 RON | 147.941 RON | 35.923 RON | 42.199 RON | 98.697 RON | 36.339 RON | 62.358 RON | 82.762 RON | 16.396 RON | 0 RON | 17.052 RON | 0 RON | 461 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 1330 Finisarea materialelor textile
- 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7420 Activități fotografice
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7420 — Activități fotografice
Top format din 292 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 92,0 K RON | 192,7 K RON | 189,9 K RON |
| Venituri totale | 92,0 K RON | 192,7 K RON | 190,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 82,3 K RON | 142,6 K RON | 147,9 K RON |
| Rezultat net | 8,0 K RON | 42,7 K RON | 35,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 256,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,80 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,80 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,76 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,02 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 11,14 |
| Durata încasare (zile) | 33 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 17,5 K RON | 37,3 K RON | 47,0% |
| 2024 | 11,8 K RON | 73,5 K RON | 16,0% |
| 2025 | 16,4 K RON | 98,7 K RON | 16,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 92,0 K RON | 192,7 K RON | 189,9 K RON | ▼ 1,4% |
| Rezultat net | 8,0 K RON | 42,7 K RON | 35,9 K RON | ▼ 16,0% |
| Total active | 37,3 K RON | 73,5 K RON | 98,7 K RON | ▲ 34,2% |
| Capitaluri proprii | 19,9 K RON | 62,6 K RON | 82,8 K RON | ▲ 32,2% |
| Datorii totale | 17,5 K RON | 11,8 K RON | 16,4 K RON | ▲ 39,5% |
| Lichiditate curentă | 1,07 | 3,55 | 3,80 | ▲ 7,1% |
| Marjă netă (%) | 8,74 | 22,19 | 18,91 | ▼ 14,8% |
| Scor bonitate | 72 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (35,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.8), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 256,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.