Publicitate

VINHOA BUILD SOLUTION S.R.L.

CUI: 43506380 J2020002168038 SRL Argeş, Municipiul Piteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43506380
Cod înmatriculare J2020002168038
EUID ROONRC.J2020002168038
Data înmatriculării 2020-12-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 6 angajați

Adresă

România, Argeş, Municipiul Piteşti, PLEVNEI, 8, 3, 110060, Biroul nr.5

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Municipiul Piteşti
Stradă: PLEVNEI
Număr: 8
Etaj: 3
Cod poștal: 110060
Completare adresă: Biroul nr.5

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 200 RON 0 RON 200 RON 200 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 1.000.513 RON 1.000.513 RON 640.436 RON 350.072 RON 360.077 RON 462.954 RON 40.466 RON 422.488 RON 350.272 RON 112.682 RON 0 RON 110.311 RON 0 RON 0 RON 0
2022 341.545 RON 343.645 RON 635.331 RON −295.124 RON −291.686 RON 115.041 RON 34.209 RON 80.832 RON 55.148 RON 59.893 RON 1.075 RON 79.546 RON 0 RON 0 RON 9
2023 161.186 RON 165.814 RON 244.165 RON −80.009 RON −78.351 RON 705.242 RON 582.694 RON 122.548 RON −24.861 RON 730.103 RON 160 RON 63.502 RON 0 RON 0 RON 3
2024 1.251.907 RON 1.253.786 RON 647.666 RON 572.580 RON 606.120 RON 998.861 RON 676.753 RON 322.108 RON 547.718 RON 451.143 RON 209 RON 144.866 RON 0 RON 0 RON 4
2025 419.677 RON 419.677 RON 683.522 RON −263.845 RON −263.845 RON 859.207 RON 666.775 RON 192.432 RON 240.831 RON 618.376 RON 58.191 RON 150.865 RON 0 RON 0 RON 6

Reprezentanți și administratori (1)

DANG QUANG VINH
administrator
Vietnam
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (15)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 341 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.31) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−263.845 RON)
Cifra de Afaceri 2025
419,7 K RON
Rezultat Net 2025
−263,8 K RON
Total Active 2025
859,2 K RON
Scor Bonitate
25/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 25/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 1,00 M RON 341,5 K RON 161,2 K RON 1,25 M RON 419,7 K RON
Venituri totale 0 RON 1,00 M RON 343,6 K RON 165,8 K RON 1,25 M RON 419,7 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 640,4 K RON 635,3 K RON 244,2 K RON 647,7 K RON 683,5 K RON
Rezultat net 0 RON 350,1 K RON −295,1 K RON −80,0 K RON 572,6 K RON −263,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 796,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,31 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,22 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată -0,03 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,39 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate666,8 K RON (77.6%)
Active circulante192,4 K RON (22.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri58,2 K RON
Creanțe150,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 7,21
Durata stocaj (zile) 51
Rotație creanțe (ori/an) 2,78
Durata încasare (zile) 131

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-62,9%
Marjă netă
-62,9%
ROA
-30,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 0 RON 200 RON 0,0%
2021 112,7 K RON 463,0 K RON 24,3%
2022 59,9 K RON 115,0 K RON 52,1%
2023 730,1 K RON 705,2 K RON 103,5%
2024 451,1 K RON 998,9 K RON 45,2%
2025 618,4 K RON 859,2 K RON 72,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

25
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 1,00 M RON 341,5 K RON 161,2 K RON 1,25 M RON 419,7 K RON ▼ 66,5%
Rezultat net 0 RON 350,1 K RON −295,1 K RON −80,0 K RON 572,6 K RON −263,8 K RON ▼ 146,1%
Total active 200 RON 463,0 K RON 115,0 K RON 705,2 K RON 998,9 K RON 859,2 K RON ▼ 14,0%
Capitaluri proprii 200 RON 350,3 K RON 55,1 K RON −24,9 K RON 547,7 K RON 240,8 K RON ▼ 56,0%
Datorii totale 0 RON 112,7 K RON 59,9 K RON 730,1 K RON 451,1 K RON 618,4 K RON ▲ 37,1%
Lichiditate curentă 3,75 1,35 0,17 0,71 0,31 ▼ 56,4%
Marjă netă (%) 34,99 -86,41 -49,64 45,74 -62,87 ▼ 237,5%
Scor bonitate 47 87 42 19 83 25 ▼ 69,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 796,4 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Scor de bonitate scăzut (25/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate