Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ALO GARAGE BUSINESS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, TIMIŞUL DE JOS, 3, A24, c, 2, 37, 61947
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 26.879 RON | 26.879 RON | 92.470 RON | −66.127 RON | −65.591 RON | 26.463 RON | 0 RON | 26.463 RON | −65.927 RON | 92.390 RON | 0 RON | 23.241 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 65.023 RON | 65.023 RON | 66.688 RON | −2.315 RON | −1.665 RON | 18.400 RON | 2.246 RON | 16.154 RON | −68.242 RON | 86.642 RON | 0 RON | 10.008 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 165.085 RON | 165.085 RON | 62.807 RON | 100.659 RON | 102.278 RON | 60.266 RON | 1.982 RON | 58.284 RON | 32.417 RON | 27.849 RON | 0 RON | 12.058 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 256.506 RON | 295.090 RON | 125.565 RON | 166.632 RON | 169.525 RON | 117.057 RON | 9.751 RON | 107.306 RON | 112.093 RON | 4.964 RON | 0 RON | 88.646 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 399.495 RON | 434.127 RON | 241.405 RON | 185.381 RON | 192.722 RON | 494.574 RON | 294.378 RON | 200.196 RON | 297.474 RON | 197.100 RON | 28.494 RON | 124.710 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 368.976 RON | 369.329 RON | 338.765 RON | 25.097 RON | 30.564 RON | 483.326 RON | 348.065 RON | 135.261 RON | 322.569 RON | 160.757 RON | 43.445 RON | 88.374 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 5010 Transporturi maritime și costiere de pasageri
- 5030 Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
- 5224 Manipulări
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5611 Restaurante
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7734 Activități de închiriere și leasing cu echipamente de transport pe apă
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Top format din 2,158 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.84) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26,9 K RON | 65,0 K RON | 165,1 K RON | 256,5 K RON | 399,5 K RON | 369,0 K RON |
| Venituri totale | 26,9 K RON | 65,0 K RON | 165,1 K RON | 295,1 K RON | 434,1 K RON | 369,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 92,5 K RON | 66,7 K RON | 62,8 K RON | 125,6 K RON | 241,4 K RON | 338,8 K RON |
| Rezultat net | −66,1 K RON | −2,3 K RON | 100,7 K RON | 166,6 K RON | 185,4 K RON | 25,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 494,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,84 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,57 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,01 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 8,49 |
| Durata stocaj (zile) | 43 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,18 |
| Durata încasare (zile) | 87 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 92,4 K RON | 26,5 K RON | 349,1% |
| 2021 | 86,6 K RON | 18,4 K RON | 470,9% |
| 2022 | 27,8 K RON | 60,3 K RON | 46,2% |
| 2023 | 5,0 K RON | 117,1 K RON | 4,2% |
| 2024 | 197,1 K RON | 494,6 K RON | 39,9% |
| 2025 | 160,8 K RON | 483,3 K RON | 33,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26,9 K RON | 65,0 K RON | 165,1 K RON | 256,5 K RON | 399,5 K RON | 369,0 K RON | ▼ 7,6% |
| Rezultat net | −66,1 K RON | −2,3 K RON | 100,7 K RON | 166,6 K RON | 185,4 K RON | 25,1 K RON | ▼ 86,5% |
| Total active | 26,5 K RON | 18,4 K RON | 60,3 K RON | 117,1 K RON | 494,6 K RON | 483,3 K RON | ▼ 2,3% |
| Capitaluri proprii | −65,9 K RON | −68,2 K RON | 32,4 K RON | 112,1 K RON | 297,5 K RON | 322,6 K RON | ▲ 8,4% |
| Datorii totale | 92,4 K RON | 86,6 K RON | 27,8 K RON | 5,0 K RON | 197,1 K RON | 160,8 K RON | ▼ 18,4% |
| Lichiditate curentă | 0,29 | 0,19 | 2,09 | 21,62 | 1,02 | 0,84 | ▼ 17,2% |
| Marjă netă (%) | -246,02 | -3,56 | 60,97 | 64,96 | 46,40 | 6,80 | ▼ 85,3% |
| Scor bonitate | 19 | 27 | 100 | 100 | 85 | 58 | ▼ 31,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (25,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 58/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 494,2 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.