Publicitate

CLIND CARGO S.R.L.

CUI: 43424638 J2020002653082 SRL Braşov, Municipiul Braşov
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43424638
Cod înmatriculare J2020002653082
EUID ROONRC.J2020002653082
Data înmatriculării 2020-12-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Braşov, Municipiul Braşov, VALEA JIULUI, 8, 4, 500159, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Braşov
Localitate: Municipiul Braşov
Stradă: VALEA JIULUI
Număr: 8
Apartament: 4
Cod poștal: 500159
Completare adresă: CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 578.983 RON 599.820 RON 430.292 RON 163.638 RON 169.528 RON 345.334 RON 253.533 RON 91.801 RON 127.828 RON 217.506 RON 0 RON 90.064 RON 0 RON 0 RON 1
2024 646.585 RON 672.191 RON 614.566 RON 57.951 RON 57.625 RON 266.426 RON 205.923 RON 60.503 RON 186.331 RON 80.095 RON 0 RON 31.785 RON 0 RON 0 RON 1
2025 893.064 RON 953.805 RON 837.648 RON 96.928 RON 116.157 RON 255.729 RON 182.039 RON 73.690 RON 97.128 RON 158.601 RON 0 RON 36.707 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

IVAN CONSTANTIN-LAURENŢIU
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (23)

Lideri din domeniu

Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,197 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.46) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
893,1 K RON
Rezultat Net 2025
96,9 K RON
Total Active 2025
255,7 K RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 579,0 K RON 646,6 K RON 893,1 K RON
Venituri totale 599,8 K RON 672,2 K RON 953,8 K RON
Cheltuieli totale 430,3 K RON 614,6 K RON 837,6 K RON
Rezultat net 163,6 K RON 58,0 K RON 96,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,02 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,46 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,46 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,23 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,61 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate182,0 K RON (71.2%)
Active circulante73,7 K RON (28.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe36,7 K RON
Numerar37,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 24,33
Durata încasare (zile) 15

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
13,0%
Marjă netă
10,9%
ROA
37,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 217,5 K RON 345,3 K RON 63,0%
2024 80,1 K RON 266,4 K RON 30,1%
2025 158,6 K RON 255,7 K RON 62,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 579,0 K RON 646,6 K RON 893,1 K RON ▲ 38,1%
Rezultat net 163,6 K RON 58,0 K RON 96,9 K RON ▲ 67,3%
Total active 345,3 K RON 266,4 K RON 255,7 K RON ▼ 4,0%
Capitaluri proprii 127,8 K RON 186,3 K RON 97,1 K RON ▼ 47,9%
Datorii totale 217,5 K RON 80,1 K RON 158,6 K RON ▲ 98,0%
Lichiditate curentă 0,42 0,76 0,46 ▼ 38,5%
Marjă netă (%) 28,26 8,96 10,85 ▲ 21,1%
Scor bonitate 60 73 68 ▼ 6,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (96,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,02 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate