Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OLLY TRAINER S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, MIRCEA ELIADE, 11, C1, 2, 13, 707410
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 84.149 RON | 84.158 RON | 74.609 RON | 7.938 RON | 9.549 RON | 485.138 RON | 42.408 RON | 442.730 RON | 12.657 RON | 156.812 RON | 0 RON | 319.307 RON | 315.976 RON | 307 RON | 0 |
| 2024 | 219.270 RON | 285.535 RON | 347.350 RON | −61.815 RON | −61.815 RON | 677.707 RON | 301.466 RON | 376.241 RON | −49.159 RON | 425.613 RON | 1.916 RON | 339.620 RON | 301.757 RON | 504 RON | 2 |
| 2025 | 456.173 RON | 608.092 RON | 510.715 RON | 88.249 RON | 97.377 RON | 316.512 RON | 247.897 RON | 68.615 RON | 39.091 RON | 252.036 RON | 2.722 RON | 48.742 RON | 61.756 RON | 36.371 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
- 9313 Activități ale centrelor de fitness
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9313 — Activități ale centrelor de fitness
Top format din 77 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.27) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 84,1 K RON | 219,3 K RON | 456,2 K RON |
| Venituri totale | 84,2 K RON | 285,5 K RON | 608,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 74,6 K RON | 347,4 K RON | 510,7 K RON |
| Rezultat net | 7,9 K RON | −61,8 K RON | 88,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 625,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,27 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,26 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,26 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 167,59 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 9,36 |
| Durata încasare (zile) | 39 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 156,8 K RON | 485,1 K RON | 32,3% |
| 2024 | 425,6 K RON | 677,7 K RON | 62,8% |
| 2025 | 252,0 K RON | 316,5 K RON | 79,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 84,1 K RON | 219,3 K RON | 456,2 K RON | ▲ 108,0% |
| Rezultat net | 7,9 K RON | −61,8 K RON | 88,2 K RON | ▲ 242,8% |
| Total active | 485,1 K RON | 677,7 K RON | 316,5 K RON | ▼ 53,3% |
| Capitaluri proprii | 12,7 K RON | −49,2 K RON | 39,1 K RON | ▲ 179,5% |
| Datorii totale | 156,8 K RON | 425,6 K RON | 252,0 K RON | ▼ 40,8% |
| Lichiditate curentă | 2,82 | 0,88 | 0,27 | ▼ 69,2% |
| Marjă netă (%) | 9,43 | -28,19 | 19,35 | ▲ 168,6% |
| Scor bonitate | 65 | 24 | 63 | ▲ 162,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (88,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 625,2 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.