Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

PRIMADONNA JEWELLERY S.R.L.

CUI: 42826017 J2020003095230 SRL Ilfov, Sat Copăceni, Comuna Copăceni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42826017
Cod înmatriculare J2020003095230
EUID ROONRC.J2020003095230
Data înmatriculării 2020-07-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Ilfov, Sat Copăceni, Comuna Copăceni, GÂRLEI, 58, 77006, camera 2

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Sat Copăceni, Comuna Copăceni
Stradă: GÂRLEI
Număr: 58
Cod poștal: 77006
Completare adresă: camera 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 66.398 RON 66.398 RON 50.319 RON 16.079 RON 16.079 RON 47.940 RON 0 RON 47.940 RON 46.769 RON 1.171 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 85.274 RON 85.274 RON 83.181 RON 1.298 RON 2.093 RON 36.841 RON 0 RON 36.841 RON 16.403 RON 20.438 RON 4.096 RON 29.872 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

ANTON GEORGETA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
85,3 K RON
Rezultat Net 2024
1,3 K RON
Total Active 2024
36,8 K RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 66,4 K RON 85,3 K RON
Venituri totale 66,4 K RON 85,3 K RON
Cheltuieli totale 50,3 K RON 83,2 K RON
Rezultat net 16,1 K RON 1,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 104,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,80 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,60 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,14 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,80 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante36,8 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri4,1 K RON
Creanțe29,9 K RON
Numerar2,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 20,82
Durata stocaj (zile) 18
Rotație creanțe (ori/an) 2,85
Durata încasare (zile) 128

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,5%
Marjă netă
1,5%
ROA
3,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,2 K RON 47,9 K RON 2,4%
2024 20,4 K RON 36,8 K RON 55,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 66,4 K RON 85,3 K RON ▲ 28,4%
Rezultat net 16,1 K RON 1,3 K RON ▼ 91,9%
Total active 47,9 K RON 36,8 K RON ▼ 23,2%
Capitaluri proprii 46,8 K RON 16,4 K RON ▼ 64,9%
Datorii totale 1,2 K RON 20,4 K RON ▲ 1.645,3%
Lichiditate curentă 40,94 1,80 ▼ 95,6%
Marjă netă (%) 24,22 1,52 ▼ 93,7%
Scor bonitate 87 67 ▼ 23,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2024 (1,3 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 104,2 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.