Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

SADE STORE S.R.L.

CUI: 43174930 J2020003268120 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43174930
Cod înmatriculare J2020003268120
EUID ROONRC.J2020003268120
Data înmatriculării 2020-10-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, MEHEDINŢI, 66-68, 74, 400672

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: MEHEDINŢI
Număr: 66-68
Apartament: 74
Cod poștal: 400672

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 235.274 RON 235.274 RON 193.690 RON 40.021 RON 41.584 RON 63.001 RON 0 RON 63.001 RON 40.221 RON 22.780 RON −257 RON 50.423 RON 0 RON 0 RON 2
2021 807.377 RON 807.428 RON 798.555 RON −3.330 RON 8.873 RON 162.356 RON 0 RON 162.356 RON 36.891 RON 125.465 RON 106.180 RON 56.161 RON 0 RON 0 RON 2
2022 176.095 RON 177.328 RON 293.724 RON −121.716 RON −116.396 RON 86.688 RON 18.487 RON 68.201 RON −85.595 RON 172.283 RON 55.071 RON 7.878 RON 0 RON 0 RON 0
2023 665.638 RON 665.638 RON 586.326 RON 65.947 RON 79.312 RON 68.271 RON 15.126 RON 53.145 RON −19.552 RON 87.823 RON 17.020 RON 7.246 RON 0 RON 0 RON 0
2024 631.359 RON 631.359 RON 571.541 RON 49.579 RON 59.818 RON 77.570 RON 11.765 RON 65.805 RON 29.021 RON 48.549 RON 33.025 RON 27.967 RON 0 RON 0 RON 1
2025 289.287 RON 309.602 RON 280.559 RON 24.303 RON 29.043 RON 69.769 RON 10.084 RON 59.685 RON 24.503 RON 45.266 RON 29.076 RON 27.603 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

TĂTAR NATALIA NELINA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 977 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
289,3 K RON
Rezultat Net 2025
24,3 K RON
Total Active 2025
69,8 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 235,3 K RON 807,4 K RON 176,1 K RON 665,6 K RON 631,4 K RON 289,3 K RON
Venituri totale 235,3 K RON 807,4 K RON 177,3 K RON 665,6 K RON 631,4 K RON 309,6 K RON
Cheltuieli totale 193,7 K RON 798,6 K RON 293,7 K RON 586,3 K RON 571,5 K RON 280,6 K RON
Rezultat net 40,0 K RON −3,3 K RON −121,7 K RON 65,9 K RON 49,6 K RON 24,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 490,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,32 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,68 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,07 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,54 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate10,1 K RON (14.5%)
Active circulante59,7 K RON (85.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri29,1 K RON
Creanțe27,6 K RON
Numerar3,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 9,95
Durata stocaj (zile) 37
Rotație creanțe (ori/an) 10,48
Durata încasare (zile) 35

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
10,0%
Marjă netă
8,4%
ROA
34,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 22,8 K RON 63,0 K RON 36,2%
2021 125,5 K RON 162,4 K RON 77,3%
2022 172,3 K RON 86,7 K RON 198,7%
2023 87,8 K RON 68,3 K RON 128,6%
2024 48,5 K RON 77,6 K RON 62,6%
2025 45,3 K RON 69,8 K RON 64,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 235,3 K RON 807,4 K RON 176,1 K RON 665,6 K RON 631,4 K RON 289,3 K RON ▼ 54,2%
Rezultat net 40,0 K RON −3,3 K RON −121,7 K RON 65,9 K RON 49,6 K RON 24,3 K RON ▼ 51,0%
Total active 63,0 K RON 162,4 K RON 86,7 K RON 68,3 K RON 77,6 K RON 69,8 K RON ▼ 10,1%
Capitaluri proprii 40,2 K RON 36,9 K RON −85,6 K RON −19,6 K RON 29,0 K RON 24,5 K RON ▼ 15,6%
Datorii totale 22,8 K RON 125,5 K RON 172,3 K RON 87,8 K RON 48,5 K RON 45,3 K RON ▼ 6,8%
Lichiditate curentă 2,77 1,29 0,40 0,61 1,36 1,32 ▼ 2,7%
Marjă netă (%) 17,01 -0,41 -69,12 9,91 7,85 8,40 ▲ 7,0%
Scor bonitate 87 44 12 55 67 60 ▼ 10,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (24,3 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 490,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.