YELLOW STORE FACILITY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Măgurele, LOTUSULUI, 27, 1, 77125, camera 4
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 4.692 RON | 4.692 RON | 1.214 RON | 3.337 RON | 3.478 RON | 3.678 RON | 0 RON | 3.678 RON | 3.537 RON | 141 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 35.951 RON | 35.971 RON | 25.812 RON | 9.365 RON | 10.159 RON | 17.027 RON | 0 RON | 17.027 RON | 12.902 RON | 4.125 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 375.133 RON | 375.861 RON | 300.019 RON | 72.973 RON | 75.842 RON | 118.285 RON | 0 RON | 118.285 RON | 85.875 RON | 32.410 RON | 0 RON | 54 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 503.851 RON | 503.852 RON | 491.614 RON | 10.031 RON | 12.238 RON | 132.431 RON | 0 RON | 132.431 RON | 95.906 RON | 36.525 RON | 58.269 RON | 18.519 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 968.575 RON | 1.101.822 RON | 1.240.661 RON | −138.839 RON | −138.839 RON | 4.692 RON | 0 RON | 4.692 RON | −42.932 RON | 47.624 RON | 0 RON | 4.194 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 426 RON | −426 RON | −426 RON | 3.059 RON | 0 RON | 3.059 RON | −43.359 RON | 46.418 RON | 0 RON | 2.604 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 2,645 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−43.359 RON) — risc de insolvență tehnică
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.07) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−426 RON)
- •Grad ridicat de îndatorare: 1517.4% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,7 K RON | 36,0 K RON | 375,1 K RON | 503,9 K RON | 968,6 K RON | 0 RON |
| Venituri totale | 4,7 K RON | 36,0 K RON | 375,9 K RON | 503,9 K RON | 1,10 M RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 1,2 K RON | 25,8 K RON | 300,0 K RON | 491,6 K RON | 1,24 M RON | 426 RON |
| Rezultat net | 3,3 K RON | 9,4 K RON | 73,0 K RON | 10,0 K RON | −138,8 K RON | −426 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 605,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,07 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,07 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,07 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 141 RON | 3,7 K RON | 3,8% |
| 2021 | 4,1 K RON | 17,0 K RON | 24,2% |
| 2022 | 32,4 K RON | 118,3 K RON | 27,4% |
| 2023 | 36,5 K RON | 132,4 K RON | 27,6% |
| 2024 | 47,6 K RON | 4,7 K RON | 1.015,0% |
| 2025 | 46,4 K RON | 3,1 K RON | 1.517,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,7 K RON | 36,0 K RON | 375,1 K RON | 503,9 K RON | 968,6 K RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 3,3 K RON | 9,4 K RON | 73,0 K RON | 10,0 K RON | −138,8 K RON | −426 RON | ▲ 99,7% |
| Total active | 3,7 K RON | 17,0 K RON | 118,3 K RON | 132,4 K RON | 4,7 K RON | 3,1 K RON | ▼ 34,8% |
| Capitaluri proprii | 3,5 K RON | 12,9 K RON | 85,9 K RON | 95,9 K RON | −42,9 K RON | −43,4 K RON | ▼ 1,0% |
| Datorii totale | 141 RON | 4,1 K RON | 32,4 K RON | 36,5 K RON | 47,6 K RON | 46,4 K RON | ▼ 2,5% |
| Lichiditate curentă | 26,09 | 4,13 | 3,65 | 3,63 | 0,10 | 0,07 | ▼ 33,1% |
| Marjă netă (%) | 71,12 | 26,05 | 19,45 | 1,99 | -14,33 | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 77 | 19 | 22 | ▲ 15,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2020, reflectând o contracție a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 605,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 1517.4% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (22/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.