Publicitate

PARMA SANITEX S.R.L.

CUI: 43114211 J2020004434238 SRL Ilfov, Comuna Afumaţi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43114211
Cod înmatriculare J2020004434238
EUID ROONRC.J2020004434238
Data înmatriculării 2020-09-29
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Ilfov, Comuna Afumaţi, SPERANȚEI, 5, 77010, (fosta șos. București-Urziceni, nr. 1645)

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Comuna Afumaţi
Stradă: SPERANȚEI
Număr: 5
Cod poștal: 77010
Completare adresă: (fosta șos. București-Urziceni, nr. 1645)

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 1.135 RON 1.135 RON 3.319 RON −2.218 RON −2.184 RON 7.946 RON 0 RON 7.946 RON 7.782 RON 164 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 1.816.013 RON 1.822.380 RON 1.070.621 RON 735.415 RON 751.759 RON 2.528.635 RON 46.569 RON 2.482.066 RON 743.197 RON 1.813.568 RON 1.764.378 RON 454.915 RON 0 RON 28.130 RON 3
2022 1.623.340 RON 1.626.228 RON 1.591.879 RON 18.115 RON 34.349 RON 2.798.036 RON 218.327 RON 2.579.709 RON 761.312 RON 2.066.029 RON 1.892.052 RON 503.170 RON 0 RON 29.305 RON 2
2023 2.017.951 RON 2.061.050 RON 1.299.973 RON 740.800 RON 761.077 RON 3.439.096 RON 173.380 RON 3.265.716 RON 1.502.112 RON 1.964.843 RON 2.792.587 RON 383.382 RON 0 RON 27.859 RON 2
2024 1.646.682 RON 1.647.598 RON 991.002 RON 614.598 RON 656.596 RON 4.279.584 RON 111.009 RON 4.168.575 RON 2.116.710 RON 2.192.804 RON 3.415.231 RON 644.940 RON 0 RON 29.930 RON 2
2025 1.773.963 RON 1.843.294 RON 1.520.864 RON 272.575 RON 322.430 RON 4.032.522 RON 72.928 RON 3.959.594 RON 2.389.285 RON 1.674.216 RON 3.154.763 RON 732.464 RON 0 RON 30.979 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

ZHANG YAPENG
administrator
China
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 250 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,77 M RON
Rezultat Net 2025
272,6 K RON
Total Active 2025
4,03 M RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 1,1 K RON 1,82 M RON 1,62 M RON 2,02 M RON 1,65 M RON 1,77 M RON
Venituri totale 1,1 K RON 1,82 M RON 1,63 M RON 2,06 M RON 1,65 M RON 1,84 M RON
Cheltuieli totale 3,3 K RON 1,07 M RON 1,59 M RON 1,30 M RON 991,0 K RON 1,52 M RON
Rezultat net −2,2 K RON 735,4 K RON 18,1 K RON 740,8 K RON 614,6 K RON 272,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,35 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,37 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,48 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,41 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate72,9 K RON (1.8%)
Active circulante3,96 M RON (98.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri3,15 M RON
Creanțe732,5 K RON
Numerar72,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,56
Durata stocaj (zile) 649
Rotație creanțe (ori/an) 2,42
Durata încasare (zile) 151

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
18,2%
Marjă netă
15,4%
ROA
6,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 164 RON 7,9 K RON 2,1%
2021 1,81 M RON 2,53 M RON 71,7%
2022 2,07 M RON 2,80 M RON 73,8%
2023 1,96 M RON 3,44 M RON 57,1%
2024 2,19 M RON 4,28 M RON 51,2%
2025 1,67 M RON 4,03 M RON 41,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,1 K RON 1,82 M RON 1,62 M RON 2,02 M RON 1,65 M RON 1,77 M RON ▲ 7,7%
Rezultat net −2,2 K RON 735,4 K RON 18,1 K RON 740,8 K RON 614,6 K RON 272,6 K RON ▼ 55,6%
Total active 7,9 K RON 2,53 M RON 2,80 M RON 3,44 M RON 4,28 M RON 4,03 M RON ▼ 5,8%
Capitaluri proprii 7,8 K RON 743,2 K RON 761,3 K RON 1,50 M RON 2,12 M RON 2,39 M RON ▲ 12,9%
Datorii totale 164 RON 1,81 M RON 2,07 M RON 1,96 M RON 2,19 M RON 1,67 M RON ▼ 23,6%
Lichiditate curentă 48,45 1,37 1,25 1,66 1,90 2,37 ▲ 24,4%
Marjă netă (%) -195,42 40,50 1,12 36,71 37,32 15,37 ▼ 58,8%
Scor bonitate 64 75 50 90 77 95 ▲ 23,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (272,6 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.37), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,35 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate