REDPOINT MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, (Bld) MIRCEA ELIADE, 18, 9, 12015, 1, clădirea Eliade Tower
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 25.134.243 RON | 25.134.566 RON | 21.813.052 RON | 2.923.893 RON | 3.321.514 RON | 14.255.584 RON | 1.860.617 RON | 12.394.967 RON | 8.834.734 RON | 2.063.394 RON | 0 RON | 4.843.383 RON | 0 RON | 56.447 RON | 6 |
| 2024 | 47.237.818 RON | 47.511.334 RON | 43.607.717 RON | 3.311.469 RON | 3.903.617 RON | 34.583.229 RON | 2.196.097 RON | 32.387.132 RON | 12.146.202 RON | 3.934.052 RON | 3.030 RON | 12.786.333 RON | 7.550 RON | 849 RON | 7 |
| 2025 | 51.315.859 RON | 51.319.223 RON | 50.099.615 RON | 916.467 RON | 1.219.608 RON | 34.385.997 RON | 2.535.576 RON | 31.850.421 RON | 13.062.669 RON | 3.100.024 RON | 1.358 RON | 16.783.371 RON | 4.885 RON | 2.919 RON | 8 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Top format din 2,409 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 25,13 M RON | 47,24 M RON | 51,32 M RON |
| Venituri totale | 25,13 M RON | 47,51 M RON | 51,32 M RON |
| Cheltuieli totale | 21,81 M RON | 43,61 M RON | 50,10 M RON |
| Rezultat net | 2,92 M RON | 3,31 M RON | 916,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 67,41 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10,27 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 10,27 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,86 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 11,09 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 37.787,82 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,06 |
| Durata încasare (zile) | 119 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 2,06 M RON | 14,26 M RON | 14,5% |
| 2024 | 3,93 M RON | 34,58 M RON | 11,4% |
| 2025 | 3,10 M RON | 34,39 M RON | 9,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 25,13 M RON | 47,24 M RON | 51,32 M RON | ▲ 8,6% |
| Rezultat net | 2,92 M RON | 3,31 M RON | 916,5 K RON | ▼ 72,3% |
| Total active | 14,26 M RON | 34,58 M RON | 34,39 M RON | ▼ 0,6% |
| Capitaluri proprii | 8,83 M RON | 12,15 M RON | 13,06 M RON | ▲ 7,5% |
| Datorii totale | 2,06 M RON | 3,93 M RON | 3,10 M RON | ▼ 21,2% |
| Lichiditate curentă | 6,01 | 8,23 | 10,27 | ▲ 24,8% |
| Marjă netă (%) | 11,63 | 7,01 | 1,79 | ▼ 74,5% |
| Scor bonitate | 87 | 90 | 80 | ▼ 11,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (916,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (10.27), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 67,41 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.