Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TBS XPERT CONSULTING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, SOLD. SEBE T. NICULAE, 24, 10, 3, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 19.200 RON | 19.200 RON | 3.794 RON | 14.844 RON | 15.406 RON | 16.047 RON | 0 RON | 16.047 RON | 15.044 RON | 1.003 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 89.199 RON | 89.252 RON | 5.188 RON | 81.440 RON | 84.064 RON | 82.624 RON | 0 RON | 82.624 RON | 81.680 RON | 944 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 233.385 RON | 233.385 RON | 15.591 RON | 212.609 RON | 217.794 RON | 216.195 RON | 0 RON | 216.195 RON | 212.849 RON | 3.346 RON | 9.022 RON | 152.671 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 363.491 RON | 363.491 RON | 117.331 RON | 242.882 RON | 246.160 RON | 361.547 RON | 0 RON | 361.547 RON | 243.122 RON | 118.425 RON | 4.028 RON | 253.203 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 353.977 RON | 354.181 RON | 176.020 RON | 173.805 RON | 178.161 RON | 421.824 RON | 74.453 RON | 347.371 RON | 174.045 RON | 247.779 RON | 8.962 RON | 161.089 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 344.621 RON | 385.882 RON | 280.192 RON | 101.908 RON | 105.690 RON | 255.635 RON | 15.685 RON | 239.950 RON | 102.148 RON | 153.487 RON | 8.550 RON | 90.270 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4612 — Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
Top format din 187 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 19,2 K RON | 89,2 K RON | 233,4 K RON | 363,5 K RON | 354,0 K RON | 344,6 K RON |
| Venituri totale | 19,2 K RON | 89,3 K RON | 233,4 K RON | 363,5 K RON | 354,2 K RON | 385,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 3,8 K RON | 5,2 K RON | 15,6 K RON | 117,3 K RON | 176,0 K RON | 280,2 K RON |
| Rezultat net | 14,8 K RON | 81,4 K RON | 212,6 K RON | 242,9 K RON | 173,8 K RON | 101,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 489,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,56 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,51 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,92 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,67 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 40,31 |
| Durata stocaj (zile) | 9 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,82 |
| Durata încasare (zile) | 96 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 1,0 K RON | 16,0 K RON | 6,3% |
| 2021 | 944 RON | 82,6 K RON | 1,1% |
| 2022 | 3,3 K RON | 216,2 K RON | 1,6% |
| 2023 | 118,4 K RON | 361,5 K RON | 32,8% |
| 2024 | 247,8 K RON | 421,8 K RON | 58,7% |
| 2025 | 153,5 K RON | 255,6 K RON | 60,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 19,2 K RON | 89,2 K RON | 233,4 K RON | 363,5 K RON | 354,0 K RON | 344,6 K RON | ▼ 2,6% |
| Rezultat net | 14,8 K RON | 81,4 K RON | 212,6 K RON | 242,9 K RON | 173,8 K RON | 101,9 K RON | ▼ 41,4% |
| Total active | 16,0 K RON | 82,6 K RON | 216,2 K RON | 361,5 K RON | 421,8 K RON | 255,6 K RON | ▼ 39,4% |
| Capitaluri proprii | 15,0 K RON | 81,7 K RON | 212,8 K RON | 243,1 K RON | 174,0 K RON | 102,1 K RON | ▼ 41,3% |
| Datorii totale | 1,0 K RON | 944 RON | 3,3 K RON | 118,4 K RON | 247,8 K RON | 153,5 K RON | ▼ 38,1% |
| Lichiditate curentă | 16,00 | 87,53 | 64,61 | 3,05 | 1,40 | 1,56 | ▲ 11,5% |
| Marjă netă (%) | 77,31 | 91,30 | 91,10 | 66,82 | 49,10 | 29,57 | ▼ 39,8% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 95 | 65 | 77 | ▲ 18,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (101,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 489,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.