Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
JX 89 ACTIV IMPEX S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, FUNDENI, 44, 1, 4, 22325, 2, LOT 18, TRONSON C, CAMERA NR. 13
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 519.564 RON | 519.564 RON | 336.463 RON | 177.905 RON | 183.101 RON | 519.474 RON | 0 RON | 519.474 RON | 178.905 RON | 340.569 RON | 321.203 RON | 16.924 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2021 | 908.202 RON | 908.202 RON | 734.377 RON | 165.833 RON | 173.825 RON | 474.832 RON | 0 RON | 474.832 RON | 328.949 RON | 145.883 RON | 303.584 RON | 1.972 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 767.603 RON | 908.603 RON | 754.234 RON | 146.646 RON | 154.369 RON | 607.848 RON | 0 RON | 607.848 RON | 396.646 RON | 211.202 RON | 421.753 RON | 3.235 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 1.039.460 RON | 1.039.620 RON | 980.263 RON | 50.522 RON | 59.357 RON | 738.986 RON | 169.889 RON | 569.097 RON | 447.167 RON | 291.819 RON | 372.849 RON | 2.650 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2024 | 1.208.133 RON | 1.214.401 RON | 1.104.252 RON | 91.986 RON | 110.149 RON | 734.805 RON | 122.478 RON | 612.327 RON | 419.583 RON | 315.222 RON | 313.498 RON | 848 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2025 | 1.161.138 RON | 1.161.138 RON | 1.111.104 RON | 40.607 RON | 50.034 RON | 705.739 RON | 171.131 RON | 534.608 RON | 203.388 RON | 502.351 RON | 284.981 RON | 20.998 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4759 Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4765 Comerţ cu amănuntul al jocurilor şi jucăriilor, în magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4751 — Comerț cu amănuntul al textilelor
Top format din 211 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 519,6 K RON | 908,2 K RON | 767,6 K RON | 1,04 M RON | 1,21 M RON | 1,16 M RON |
| Venituri totale | 519,6 K RON | 908,2 K RON | 908,6 K RON | 1,04 M RON | 1,21 M RON | 1,16 M RON |
| Cheltuieli totale | 336,5 K RON | 734,4 K RON | 754,2 K RON | 980,3 K RON | 1,10 M RON | 1,11 M RON |
| Rezultat net | 177,9 K RON | 165,8 K RON | 146,6 K RON | 50,5 K RON | 92,0 K RON | 40,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,37 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,06 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,50 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,46 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,40 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,07 |
| Durata stocaj (zile) | 90 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 55,30 |
| Durata încasare (zile) | 7 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 340,6 K RON | 519,5 K RON | 65,6% |
| 2021 | 145,9 K RON | 474,8 K RON | 30,7% |
| 2022 | 211,2 K RON | 607,8 K RON | 34,8% |
| 2023 | 291,8 K RON | 739,0 K RON | 39,5% |
| 2024 | 315,2 K RON | 734,8 K RON | 42,9% |
| 2025 | 502,4 K RON | 705,7 K RON | 71,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 519,6 K RON | 908,2 K RON | 767,6 K RON | 1,04 M RON | 1,21 M RON | 1,16 M RON | ▼ 3,9% |
| Rezultat net | 177,9 K RON | 165,8 K RON | 146,6 K RON | 50,5 K RON | 92,0 K RON | 40,6 K RON | ▼ 55,9% |
| Total active | 519,5 K RON | 474,8 K RON | 607,8 K RON | 739,0 K RON | 734,8 K RON | 705,7 K RON | ▼ 4,0% |
| Capitaluri proprii | 178,9 K RON | 328,9 K RON | 396,6 K RON | 447,2 K RON | 419,6 K RON | 203,4 K RON | ▼ 51,5% |
| Datorii totale | 340,6 K RON | 145,9 K RON | 211,2 K RON | 291,8 K RON | 315,2 K RON | 502,4 K RON | ▲ 59,4% |
| Lichiditate curentă | 1,53 | 3,25 | 2,88 | 1,95 | 1,94 | 1,06 | ▼ 45,2% |
| Marjă netă (%) | 34,24 | 18,26 | 19,10 | 4,86 | 7,61 | 3,50 | ▼ 54,0% |
| Scor bonitate | 77 | 95 | 80 | 72 | 85 | 50 | ▼ 41,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (40,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,37 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.