Publicitate

ESO EXCLUSIVE GROUP S.R.L.

CUI: 42854629 J2020009029402 SRL Ilfov, Sat Clinceni, Comuna Clinceni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42854629
Cod înmatriculare J2020009029402
EUID ROONRC.J2020009029402
Data înmatriculării 2020-07-31
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ilfov, Sat Clinceni, Comuna Clinceni, Orhideei, 141K, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Sat Clinceni, Comuna Clinceni
Stradă: Orhideei
Număr: 141K
Completare adresă: CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 17.895 RON 17.897 RON 17.505 RON −145 RON 392 RON 13.608 RON 143 RON 13.465 RON 55 RON 13.553 RON 8.588 RON 2.925 RON 0 RON 0 RON 1
2021 280.548 RON 282.414 RON 234.005 RON 40.773 RON 48.409 RON 48.027 RON 198 RON 47.829 RON 40.828 RON 7.199 RON 32.676 RON 9.187 RON 0 RON 0 RON 0
2022 429.558 RON 429.977 RON 380.811 RON 41.452 RON 49.166 RON 126.100 RON 9.101 RON 116.999 RON 41.692 RON 84.408 RON 53.565 RON 13.581 RON 0 RON 0 RON 1
2023 326.688 RON 326.974 RON 321.045 RON 2.463 RON 5.929 RON 121.870 RON 6.696 RON 115.174 RON 44.155 RON 77.715 RON 64.923 RON 21.619 RON 0 RON 0 RON 1
2024 409.867 RON 409.936 RON 331.468 RON 67.294 RON 78.468 RON 157.282 RON 17.523 RON 139.759 RON 111.449 RON 45.833 RON 84.510 RON 24.985 RON 0 RON 0 RON 0
2025 689.275 RON 689.725 RON 598.276 RON 79.012 RON 91.449 RON 213.478 RON 11.446 RON 202.032 RON 166.461 RON 47.017 RON 103.379 RON 27.112 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

BOLOCAN CONSTANTIN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,645 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
689,3 K RON
Rezultat Net 2025
79,0 K RON
Total Active 2025
213,5 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 17,9 K RON 280,5 K RON 429,6 K RON 326,7 K RON 409,9 K RON 689,3 K RON
Venituri totale 17,9 K RON 282,4 K RON 430,0 K RON 327,0 K RON 409,9 K RON 689,7 K RON
Cheltuieli totale 17,5 K RON 234,0 K RON 380,8 K RON 321,0 K RON 331,5 K RON 598,3 K RON
Rezultat net −145 RON 40,8 K RON 41,5 K RON 2,5 K RON 67,3 K RON 79,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 723,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,30 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,10 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,52 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,54 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate11,4 K RON (5.4%)
Active circulante202,0 K RON (94.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri103,4 K RON
Creanțe27,1 K RON
Numerar71,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 6,67
Durata stocaj (zile) 55
Rotație creanțe (ori/an) 25,42
Durata încasare (zile) 14

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
13,3%
Marjă netă
11,5%
ROA
37,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 13,6 K RON 13,6 K RON 99,6%
2021 7,2 K RON 48,0 K RON 15,0%
2022 84,4 K RON 126,1 K RON 66,9%
2023 77,7 K RON 121,9 K RON 63,8%
2024 45,8 K RON 157,3 K RON 29,1%
2025 47,0 K RON 213,5 K RON 22,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 17,9 K RON 280,5 K RON 429,6 K RON 326,7 K RON 409,9 K RON 689,3 K RON ▲ 68,2%
Rezultat net −145 RON 40,8 K RON 41,5 K RON 2,5 K RON 67,3 K RON 79,0 K RON ▲ 17,4%
Total active 13,6 K RON 48,0 K RON 126,1 K RON 121,9 K RON 157,3 K RON 213,5 K RON ▲ 35,7%
Capitaluri proprii 55 RON 40,8 K RON 41,7 K RON 44,2 K RON 111,4 K RON 166,5 K RON ▲ 49,4%
Datorii totale 13,6 K RON 7,2 K RON 84,4 K RON 77,7 K RON 45,8 K RON 47,0 K RON ▲ 2,6%
Lichiditate curentă 0,99 6,64 1,39 1,48 3,05 4,30 ▲ 40,9%
Marjă netă (%) -0,81 14,53 9,65 0,75 16,42 11,46 ▼ 30,2%
Scor bonitate 30 100 75 62 100 100 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (79,0 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (4.3), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 723,2 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate