Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
HAIR WELLNESS BY ELIZABETH S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, AMIRAL HORIA MĂCELARIU, 83, D, parter, 1, spatial comercial nr.5
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 1.316 RON | −1.316 RON | −1.316 RON | 15.384 RON | 14.415 RON | 969 RON | −1.116 RON | 16.500 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 2.201 RON | −2.201 RON | −2.201 RON | 14.683 RON | 13.188 RON | 1.495 RON | −3.317 RON | 18.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 1.468 RON | 1.468 RON | 3.069 RON | −1.616 RON | −1.601 RON | 13.477 RON | 11.961 RON | 1.516 RON | −4.933 RON | 18.410 RON | 0 RON | 1.468 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 106.594 RON | 106.594 RON | 42.671 RON | 62.996 RON | 63.923 RON | 84.548 RON | 10.734 RON | 73.814 RON | 58.104 RON | 26.444 RON | 0 RON | 7.555 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 118.145 RON | 118.145 RON | 70.196 RON | 46.768 RON | 47.949 RON | 59.543 RON | 9.507 RON | 50.036 RON | 55.957 RON | 3.586 RON | 0 RON | 9.440 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 146.847 RON | 149.786 RON | 113.676 RON | 34.612 RON | 36.110 RON | 69.419 RON | 8.281 RON | 61.138 RON | 35.570 RON | 33.849 RON | 0 RON | 30.751 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9621 — Activități de coafură și frizerie
Top format din 650 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 1,5 K RON | 106,6 K RON | 118,1 K RON | 146,8 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 1,5 K RON | 106,6 K RON | 118,1 K RON | 149,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,3 K RON | 2,2 K RON | 3,1 K RON | 42,7 K RON | 70,2 K RON | 113,7 K RON |
| Rezultat net | −1,3 K RON | −2,2 K RON | −1,6 K RON | 63,0 K RON | 46,8 K RON | 34,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 181,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,81 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,81 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,90 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,05 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,78 |
| Durata încasare (zile) | 76 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 16,5 K RON | 15,4 K RON | 107,3% |
| 2021 | 18,0 K RON | 14,7 K RON | 122,6% |
| 2022 | 18,4 K RON | 13,5 K RON | 136,6% |
| 2023 | 26,4 K RON | 84,5 K RON | 31,3% |
| 2024 | 3,6 K RON | 59,5 K RON | 6,0% |
| 2025 | 33,8 K RON | 69,4 K RON | 48,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 1,5 K RON | 106,6 K RON | 118,1 K RON | 146,8 K RON | ▲ 24,3% |
| Rezultat net | −1,3 K RON | −2,2 K RON | −1,6 K RON | 63,0 K RON | 46,8 K RON | 34,6 K RON | ▼ 26,0% |
| Total active | 15,4 K RON | 14,7 K RON | 13,5 K RON | 84,5 K RON | 59,5 K RON | 69,4 K RON | ▲ 16,6% |
| Capitaluri proprii | −1,1 K RON | −3,3 K RON | −4,9 K RON | 58,1 K RON | 56,0 K RON | 35,6 K RON | ▼ 36,4% |
| Datorii totale | 16,5 K RON | 18,0 K RON | 18,4 K RON | 26,4 K RON | 3,6 K RON | 33,8 K RON | ▲ 843,9% |
| Lichiditate curentă | 0,06 | 0,08 | 0,08 | 2,79 | 13,95 | 1,81 | ▼ 87,1% |
| Marjă netă (%) | – | – | -110,08 | 59,10 | 39,59 | 23,57 | ▼ 40,5% |
| Scor bonitate | 22 | 22 | 19 | 100 | 95 | 82 | ▼ 13,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (34,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 181,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.