Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FPC FLOR S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Floreasca, 246C, 30, 14476, 1, Cladirea de Birouri SkyTower
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 380.805 RON | 380.805 RON | 362.307 RON | 15.431 RON | 18.498 RON | 250.154 RON | 77.401 RON | 172.753 RON | 55.431 RON | 197.148 RON | 64.749 RON | 55.236 RON | 0 RON | 2.425 RON | 3 |
| 2021 | 2.981.934 RON | 2.984.267 RON | 2.923.875 RON | 35.186 RON | 60.392 RON | 386.339 RON | 20.118 RON | 366.221 RON | 90.317 RON | 297.464 RON | 89.267 RON | 217.276 RON | 0 RON | 1.442 RON | 7 |
| 2022 | 2.022.206 RON | 2.082.644 RON | 1.989.334 RON | 75.411 RON | 93.310 RON | 378.777 RON | 3.194 RON | 375.583 RON | 116.228 RON | 262.549 RON | 0 RON | 355.626 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2023 | 158.173 RON | 158.173 RON | 228.234 RON | −71.311 RON | −70.061 RON | 278.134 RON | 1.628 RON | 276.506 RON | 44.917 RON | 233.217 RON | 0 RON | 263.720 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 107.189 RON | 192.952 RON | 188.367 RON | 2.636 RON | 4.585 RON | 256.469 RON | 193 RON | 256.276 RON | 47.553 RON | 208.916 RON | 0 RON | 250.194 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 8.890 RON | 20.890 RON | 16.585 RON | 3.616 RON | 4.305 RON | 254.957 RON | 0 RON | 254.957 RON | 51.169 RON | 203.788 RON | 0 RON | 249.532 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (32)
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5819 Alte activități de editare
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8292 Activități de ambalare
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4776 — Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
Top format din 518 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 380,8 K RON | 2,98 M RON | 2,02 M RON | 158,2 K RON | 107,2 K RON | 8,9 K RON |
| Venituri totale | 380,8 K RON | 2,98 M RON | 2,08 M RON | 158,2 K RON | 193,0 K RON | 20,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 362,3 K RON | 2,92 M RON | 1,99 M RON | 228,2 K RON | 188,4 K RON | 16,6 K RON |
| Rezultat net | 15,4 K RON | 35,2 K RON | 75,4 K RON | −71,3 K RON | 2,6 K RON | 3,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −291,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,25 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,25 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,25 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,04 |
| Durata încasare (zile) | 10.245 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 197,1 K RON | 250,2 K RON | 78,8% |
| 2021 | 297,5 K RON | 386,3 K RON | 77,0% |
| 2022 | 262,5 K RON | 378,8 K RON | 69,3% |
| 2023 | 233,2 K RON | 278,1 K RON | 83,9% |
| 2024 | 208,9 K RON | 256,5 K RON | 81,5% |
| 2025 | 203,8 K RON | 255,0 K RON | 79,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 380,8 K RON | 2,98 M RON | 2,02 M RON | 158,2 K RON | 107,2 K RON | 8,9 K RON | ▼ 91,7% |
| Rezultat net | 15,4 K RON | 35,2 K RON | 75,4 K RON | −71,3 K RON | 2,6 K RON | 3,6 K RON | ▲ 37,2% |
| Total active | 250,2 K RON | 386,3 K RON | 378,8 K RON | 278,1 K RON | 256,5 K RON | 255,0 K RON | ▼ 0,6% |
| Capitaluri proprii | 55,4 K RON | 90,3 K RON | 116,2 K RON | 44,9 K RON | 47,6 K RON | 51,2 K RON | ▲ 7,6% |
| Datorii totale | 197,1 K RON | 297,5 K RON | 262,5 K RON | 233,2 K RON | 208,9 K RON | 203,8 K RON | ▼ 2,5% |
| Lichiditate curentă | 0,88 | 1,23 | 1,43 | 1,19 | 1,23 | 1,25 | ▲ 2,0% |
| Marjă netă (%) | 4,05 | 1,18 | 3,73 | -45,08 | 2,46 | 40,67 | ▲ 1.553,3% |
| Scor bonitate | 50 | 70 | 70 | 37 | 65 | 75 | ▲ 15,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2020, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.