Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
WEBSEED S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, PADEŞU, 8, 5, 1, 5, 18, 41345, 4, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 399.003 RON | 399.063 RON | 220.545 RON | 166.525 RON | 178.518 RON | 195.975 RON | 766 RON | 195.209 RON | 166.725 RON | 29.250 RON | 4.865 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 2.253.567 RON | 2.253.794 RON | 1.799.138 RON | 432.119 RON | 454.656 RON | 559.458 RON | 10.148 RON | 549.310 RON | 513.685 RON | 45.821 RON | 260.847 RON | 5.339 RON | 0 RON | 48 RON | 1 |
| 2022 | 3.729.876 RON | 3.731.390 RON | 3.135.120 RON | 564.566 RON | 596.270 RON | 898.674 RON | 10.828 RON | 887.846 RON | 804.389 RON | 94.334 RON | 447.938 RON | 34.985 RON | 0 RON | 49 RON | 1 |
| 2023 | 3.059.725 RON | 3.060.872 RON | 2.510.504 RON | 507.950 RON | 550.368 RON | 1.309.299 RON | 29.518 RON | 1.279.781 RON | 1.205.818 RON | 104.474 RON | 586.342 RON | 31.890 RON | 0 RON | 993 RON | 1 |
| 2024 | 2.478.304 RON | 2.480.078 RON | 2.326.565 RON | 131.849 RON | 153.513 RON | 1.221.805 RON | 20.092 RON | 1.201.713 RON | 1.148.647 RON | 73.364 RON | 780.157 RON | 1.211 RON | 0 RON | 206 RON | 1 |
| 2025 | 2.274.648 RON | 2.276.250 RON | 2.125.024 RON | 126.640 RON | 151.226 RON | 1.174.222 RON | 21.778 RON | 1.152.444 RON | 1.071.064 RON | 104.995 RON | 686.010 RON | 1.221 RON | 0 RON | 1.837 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 5,933 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 399,0 K RON | 2,25 M RON | 3,73 M RON | 3,06 M RON | 2,48 M RON | 2,27 M RON |
| Venituri totale | 399,1 K RON | 2,25 M RON | 3,73 M RON | 3,06 M RON | 2,48 M RON | 2,28 M RON |
| Cheltuieli totale | 220,5 K RON | 1,80 M RON | 3,14 M RON | 2,51 M RON | 2,33 M RON | 2,13 M RON |
| Rezultat net | 166,5 K RON | 432,1 K RON | 564,6 K RON | 508,0 K RON | 131,8 K RON | 126,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,30 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10,98 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,44 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,43 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 11,18 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,32 |
| Durata stocaj (zile) | 110 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1.862,94 |
| Durata încasare (zile) | 0 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 29,3 K RON | 196,0 K RON | 14,9% |
| 2021 | 45,8 K RON | 559,5 K RON | 8,2% |
| 2022 | 94,3 K RON | 898,7 K RON | 10,5% |
| 2023 | 104,5 K RON | 1,31 M RON | 8,0% |
| 2024 | 73,4 K RON | 1,22 M RON | 6,0% |
| 2025 | 105,0 K RON | 1,17 M RON | 8,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 399,0 K RON | 2,25 M RON | 3,73 M RON | 3,06 M RON | 2,48 M RON | 2,27 M RON | ▼ 8,2% |
| Rezultat net | 166,5 K RON | 432,1 K RON | 564,6 K RON | 508,0 K RON | 131,8 K RON | 126,6 K RON | ▼ 4,0% |
| Total active | 196,0 K RON | 559,5 K RON | 898,7 K RON | 1,31 M RON | 1,22 M RON | 1,17 M RON | ▼ 3,9% |
| Capitaluri proprii | 166,7 K RON | 513,7 K RON | 804,4 K RON | 1,21 M RON | 1,15 M RON | 1,07 M RON | ▼ 6,8% |
| Datorii totale | 29,3 K RON | 45,8 K RON | 94,3 K RON | 104,5 K RON | 73,4 K RON | 105,0 K RON | ▲ 43,1% |
| Lichiditate curentă | 6,67 | 11,99 | 9,41 | 12,25 | 16,38 | 10,98 | ▼ 33,0% |
| Marjă netă (%) | 41,74 | 19,17 | 15,14 | 16,60 | 5,32 | 5,57 | ▲ 4,7% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 87 | 82 | 75 | ▼ 8,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (126,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (10.98), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,30 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.