Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

NRT PRINT SOLUTIONS S.R.L.

CUI: 43018842 J2020011233402 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43018842
Cod înmatriculare J2020011233402
EUID ROONRC.J2020011233402
Data înmatriculării 2020-09-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, DEALU CUCULUI, 19, 1, 1, 3, 38, 41126, 4

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 4
Sector: 4
Stradă: DEALU CUCULUI
Număr: 19
Bloc: 1
Scară: 1
Etaj: 3
Apartament: 38
Cod poștal: 41126

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 31.922 RON 31.922 RON 35.175 RON −4.349 RON −3.253 RON 11.113 RON 0 RON 11.113 RON 7.840 RON 3.273 RON 3.749 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 30.562 RON 30.562 RON 30.681 RON −2.318 RON −119 RON 9.379 RON 0 RON 9.379 RON 5.522 RON 3.857 RON 3.749 RON 1.062 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

NEAGOE RALUCA-IULIA
administrator
Galaţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • •Pierdere netă înregistrată în 2024 (−2.318 RON)
Cifra de Afaceri 2024
30,6 K RON
Rezultat Net 2024
−2,3 K RON
Total Active 2024
9,4 K RON
Scor Bonitate
64/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 64/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 31,9 K RON 30,6 K RON
Venituri totale 31,9 K RON 30,6 K RON
Cheltuieli totale 35,2 K RON 30,7 K RON
Rezultat net −4,3 K RON −2,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 29,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,43 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,46 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 1,18 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,43 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante9,4 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri3,7 K RON
Creanțe1,1 K RON
Numerar4,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 8,15
Durata stocaj (zile) 45
Rotație creanțe (ori/an) 28,78
Durata încasare (zile) 13

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-0,4%
Marjă netă
-7,6%
ROA
-24,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 3,3 K RON 11,1 K RON 29,5%
2024 3,9 K RON 9,4 K RON 41,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

64
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 31,9 K RON 30,6 K RON ▼ 4,3%
Rezultat net −4,3 K RON −2,3 K RON ▲ 46,7%
Total active 11,1 K RON 9,4 K RON ▼ 15,6%
Capitaluri proprii 7,8 K RON 5,5 K RON ▼ 29,6%
Datorii totale 3,3 K RON 3,9 K RON ▲ 17,8%
Lichiditate curentă 3,40 2,43 ▼ 28,4%
Marjă netă (%) -13,62 -7,58 ▲ 44,3%
Scor bonitate 64 64 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Lichiditate curentă bună (2.43), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 64/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2024, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.