Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RACORD ELECTRIC PROFIL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, CIORĂŞTI, 22, constructie usoara tip container
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 700 RON | 700 RON | 35 RON | 644 RON | 665 RON | 865 RON | 0 RON | 865 RON | 844 RON | 21 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 12.650 RON | 12.650 RON | 2.009 RON | 10.260 RON | 10.641 RON | 11.104 RON | 0 RON | 11.104 RON | 11.104 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 95.220 RON | 95.321 RON | 77.221 RON | 15.300 RON | 18.100 RON | 68.475 RON | 41.629 RON | 26.846 RON | 15.540 RON | 56.467 RON | 0 RON | 11.164 RON | 0 RON | 3.532 RON | 0 |
| 2023 | 82.862 RON | 82.862 RON | 76.621 RON | 5.083 RON | 6.241 RON | 66.603 RON | 30.018 RON | 36.585 RON | 9.459 RON | 58.619 RON | 193 RON | 13.098 RON | 0 RON | 1.475 RON | 0 |
| 2024 | 88.221 RON | 88.221 RON | 97.820 RON | −9.599 RON | −9.599 RON | 60.435 RON | 18.406 RON | 42.029 RON | −140 RON | 61.995 RON | 193 RON | 17.858 RON | 0 RON | 1.420 RON | 0 |
| 2025 | 155.404 RON | 155.964 RON | 122.969 RON | 28.916 RON | 32.995 RON | 72.573 RON | 8.643 RON | 63.930 RON | 19.557 RON | 56.724 RON | 193 RON | 26.858 RON | 0 RON | 3.708 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4321 — Lucrări de instalații electrice
Top format din 1,571 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 700 RON | 12,7 K RON | 95,2 K RON | 82,9 K RON | 88,2 K RON | 155,4 K RON |
| Venituri totale | 700 RON | 12,7 K RON | 95,3 K RON | 82,9 K RON | 88,2 K RON | 156,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 35 RON | 2,0 K RON | 77,2 K RON | 76,6 K RON | 97,8 K RON | 123,0 K RON |
| Rezultat net | 644 RON | 10,3 K RON | 15,3 K RON | 5,1 K RON | −9,6 K RON | 28,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 171,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,13 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,12 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,65 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,28 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 805,20 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,79 |
| Durata încasare (zile) | 63 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 21 RON | 865 RON | 2,4% |
| 2021 | 0 RON | 11,1 K RON | 0,0% |
| 2022 | 56,5 K RON | 68,5 K RON | 82,5% |
| 2023 | 58,6 K RON | 66,6 K RON | 88,0% |
| 2024 | 62,0 K RON | 60,4 K RON | 102,6% |
| 2025 | 56,7 K RON | 72,6 K RON | 78,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 700 RON | 12,7 K RON | 95,2 K RON | 82,9 K RON | 88,2 K RON | 155,4 K RON | ▲ 76,2% |
| Rezultat net | 644 RON | 10,3 K RON | 15,3 K RON | 5,1 K RON | −9,6 K RON | 28,9 K RON | ▲ 401,2% |
| Total active | 865 RON | 11,1 K RON | 68,5 K RON | 66,6 K RON | 60,4 K RON | 72,6 K RON | ▲ 20,1% |
| Capitaluri proprii | 844 RON | 11,1 K RON | 15,5 K RON | 9,5 K RON | −140 RON | 19,6 K RON | ▲ 14.069,3% |
| Datorii totale | 21 RON | 0 RON | 56,5 K RON | 58,6 K RON | 62,0 K RON | 56,7 K RON | ▼ 8,5% |
| Lichiditate curentă | 41,19 | – | 0,48 | 0,62 | 0,68 | 1,13 | ▲ 66,2% |
| Marjă netă (%) | 92,00 | 81,11 | 16,07 | 6,13 | -10,88 | 18,61 | ▲ 271,0% |
| Scor bonitate | 87 | 75 | 63 | 55 | 32 | 80 | ▲ 150,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (28,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 171,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.