Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ULTRA SHOP BUSINESS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, TIMIŞUL DE SUS, 4, A29, E, 2, 68, 61949, 6, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 134.335 RON | 134.335 RON | 90.091 RON | 40.214 RON | 44.244 RON | 46.956 RON | 0 RON | 46.956 RON | 40.414 RON | 6.542 RON | 22.247 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 249.664 RON | 249.667 RON | 243.094 RON | −554 RON | 6.573 RON | 41.333 RON | 0 RON | 41.333 RON | 39.860 RON | 1.473 RON | 21.386 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 884.586 RON | 884.587 RON | 628.283 RON | 237.371 RON | 256.304 RON | 356.886 RON | 5.635 RON | 351.251 RON | 227.085 RON | 129.801 RON | 44.050 RON | 242.242 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 181.531 RON | 181.531 RON | 184.109 RON | −4.393 RON | −2.578 RON | 6.376 RON | 3.646 RON | 2.730 RON | −4.153 RON | 10.529 RON | 0 RON | 167 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 1.989 RON | −1.989 RON | −1.989 RON | 4.387 RON | 1.657 RON | 2.730 RON | −6.142 RON | 10.529 RON | 0 RON | 167 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 9.252 RON | 16.135 RON | 7.895 RON | 7.865 RON | 8.240 RON | 5.936 RON | 0 RON | 5.936 RON | 1.723 RON | 4.213 RON | 32 RON | 167 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 5,933 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 134,3 K RON | 249,7 K RON | 884,6 K RON | 181,5 K RON | 0 RON | 9,3 K RON |
| Venituri totale | 134,3 K RON | 249,7 K RON | 884,6 K RON | 181,5 K RON | 0 RON | 16,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 90,1 K RON | 243,1 K RON | 628,3 K RON | 184,1 K RON | 2,0 K RON | 7,9 K RON |
| Rezultat net | 40,2 K RON | −554 RON | 237,4 K RON | −4,4 K RON | −2,0 K RON | 7,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 35,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,41 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,40 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,36 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,41 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 289,13 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 55,40 |
| Durata încasare (zile) | 7 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 6,5 K RON | 47,0 K RON | 13,9% |
| 2021 | 1,5 K RON | 41,3 K RON | 3,6% |
| 2022 | 129,8 K RON | 356,9 K RON | 36,4% |
| 2023 | 10,5 K RON | 6,4 K RON | 165,1% |
| 2024 | 10,5 K RON | 4,4 K RON | 240,0% |
| 2025 | 4,2 K RON | 5,9 K RON | 71,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 134,3 K RON | 249,7 K RON | 884,6 K RON | 181,5 K RON | 0 RON | 9,3 K RON | – |
| Rezultat net | 40,2 K RON | −554 RON | 237,4 K RON | −4,4 K RON | −2,0 K RON | 7,9 K RON | ▲ 495,4% |
| Total active | 47,0 K RON | 41,3 K RON | 356,9 K RON | 6,4 K RON | 4,4 K RON | 5,9 K RON | ▲ 35,3% |
| Capitaluri proprii | 40,4 K RON | 39,9 K RON | 227,1 K RON | −4,2 K RON | −6,1 K RON | 1,7 K RON | ▲ 128,1% |
| Datorii totale | 6,5 K RON | 1,5 K RON | 129,8 K RON | 10,5 K RON | 10,5 K RON | 4,2 K RON | ▼ 60,0% |
| Lichiditate curentă | 7,18 | 28,06 | 2,71 | 0,26 | 0,26 | 1,41 | ▲ 443,4% |
| Marjă netă (%) | 29,94 | -0,22 | 26,83 | -2,42 | – | 85,01 | – |
| Scor bonitate | 87 | 72 | 95 | 12 | 30 | 75 | ▲ 150,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2020, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 35,5 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.