Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LEARNIT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, AJUSTORULUI, 4, C4, 5, 28, 61041, 6, CAMERA NR.1, SUPRAFATA 10MP
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 28.747 RON | 28.747 RON | 1.211 RON | 26.674 RON | 27.536 RON | 28.306 RON | 0 RON | 28.306 RON | 26.874 RON | 1.432 RON | 0 RON | 14.620 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 208.205 RON | 221.624 RON | 8.858 RON | 206.398 RON | 212.766 RON | 208.497 RON | 0 RON | 208.497 RON | 206.638 RON | 1.859 RON | 0 RON | 78.061 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 402.685 RON | 429.409 RON | 25.275 RON | 397.007 RON | 404.134 RON | 419.643 RON | 0 RON | 419.643 RON | 397.247 RON | 22.396 RON | 0 RON | 150.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 706.638 RON | 731.660 RON | 79.081 RON | 645.536 RON | 652.579 RON | 659.097 RON | 0 RON | 659.097 RON | 645.776 RON | 13.321 RON | 0 RON | 171.958 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 876.356 RON | 920.206 RON | 85.285 RON | 816.468 RON | 834.921 RON | 883.927 RON | 5.993 RON | 877.934 RON | 867.949 RON | 15.978 RON | 0 RON | 1 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 450.980 RON | 503.820 RON | 145.186 RON | 350.797 RON | 358.634 RON | 676.864 RON | 501.973 RON | 174.891 RON | 626.969 RON | 49.895 RON | 0 RON | 4.487 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8559 — Alte forme de învățământ n.c.a.
Top format din 2,865 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 28,7 K RON | 208,2 K RON | 402,7 K RON | 706,6 K RON | 876,4 K RON | 451,0 K RON |
| Venituri totale | 28,7 K RON | 221,6 K RON | 429,4 K RON | 731,7 K RON | 920,2 K RON | 503,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,2 K RON | 8,9 K RON | 25,3 K RON | 79,1 K RON | 85,3 K RON | 145,2 K RON |
| Rezultat net | 26,7 K RON | 206,4 K RON | 397,0 K RON | 645,5 K RON | 816,5 K RON | 350,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 887,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,51 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,51 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,17 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 13,57 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 100,51 |
| Durata încasare (zile) | 4 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 1,4 K RON | 28,3 K RON | 5,1% |
| 2021 | 1,9 K RON | 208,5 K RON | 0,9% |
| 2022 | 22,4 K RON | 419,6 K RON | 5,3% |
| 2023 | 13,3 K RON | 659,1 K RON | 2,0% |
| 2024 | 16,0 K RON | 883,9 K RON | 1,8% |
| 2025 | 49,9 K RON | 676,9 K RON | 7,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 28,7 K RON | 208,2 K RON | 402,7 K RON | 706,6 K RON | 876,4 K RON | 451,0 K RON | ▼ 48,5% |
| Rezultat net | 26,7 K RON | 206,4 K RON | 397,0 K RON | 645,5 K RON | 816,5 K RON | 350,8 K RON | ▼ 57,0% |
| Total active | 28,3 K RON | 208,5 K RON | 419,6 K RON | 659,1 K RON | 883,9 K RON | 676,9 K RON | ▼ 23,4% |
| Capitaluri proprii | 26,9 K RON | 206,6 K RON | 397,2 K RON | 645,8 K RON | 867,9 K RON | 627,0 K RON | ▼ 27,8% |
| Datorii totale | 1,4 K RON | 1,9 K RON | 22,4 K RON | 13,3 K RON | 16,0 K RON | 49,9 K RON | ▲ 212,3% |
| Lichiditate curentă | 19,77 | 112,16 | 18,74 | 49,48 | 54,95 | 3,51 | ▼ 93,6% |
| Marjă netă (%) | 92,79 | 99,13 | 98,59 | 91,35 | 93,17 | 77,79 | ▼ 16,5% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 100 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (350,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.51), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 887,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.