Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OPTIM EVENT SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Nicolae Grigorescu, 47, C2, 9, 4, 120, 30444, 3, cam.2.
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 1.896 RON | 1.896 RON | 4.445 RON | −2.606 RON | −2.549 RON | 2.297 RON | 0 RON | 2.297 RON | −3.128 RON | 5.425 RON | 60 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 85.894 RON | 85.896 RON | 23.683 RON | 60.104 RON | 62.213 RON | 58.290 RON | 0 RON | 58.290 RON | 56.976 RON | 1.314 RON | 1.112 RON | 1.988 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 35.612 RON | 35.931 RON | 18.635 RON | 16.412 RON | 17.296 RON | 17.683 RON | 0 RON | 17.683 RON | 16.652 RON | 1.031 RON | 440 RON | 1.123 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 19.849 RON | 19.898 RON | 2.420 RON | 14.681 RON | 17.478 RON | 34.110 RON | 0 RON | 34.110 RON | 31.333 RON | 2.777 RON | 440 RON | 9.692 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 64.095 RON | 64.148 RON | 45.304 RON | 16.232 RON | 18.844 RON | 48.992 RON | 0 RON | 48.992 RON | 47.565 RON | 1.427 RON | 440 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 44.160 RON | 44.308 RON | 23.475 RON | 16.172 RON | 20.833 RON | 65.853 RON | 2.937 RON | 62.916 RON | 63.737 RON | 2.116 RON | 440 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9039 — Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
Top format din 157 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,9 K RON | 85,9 K RON | 35,6 K RON | 19,8 K RON | 64,1 K RON | 44,2 K RON |
| Venituri totale | 1,9 K RON | 85,9 K RON | 35,9 K RON | 19,9 K RON | 64,1 K RON | 44,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 4,4 K RON | 23,7 K RON | 18,6 K RON | 2,4 K RON | 45,3 K RON | 23,5 K RON |
| Rezultat net | −2,6 K RON | 60,1 K RON | 16,4 K RON | 14,7 K RON | 16,2 K RON | 16,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 54,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 29,73 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 29,53 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 29,53 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 31,12 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 100,36 |
| Durata stocaj (zile) | 4 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 5,4 K RON | 2,3 K RON | 236,2% |
| 2021 | 1,3 K RON | 58,3 K RON | 2,3% |
| 2022 | 1,0 K RON | 17,7 K RON | 5,8% |
| 2023 | 2,8 K RON | 34,1 K RON | 8,1% |
| 2024 | 1,4 K RON | 49,0 K RON | 2,9% |
| 2025 | 2,1 K RON | 65,9 K RON | 3,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,9 K RON | 85,9 K RON | 35,6 K RON | 19,8 K RON | 64,1 K RON | 44,2 K RON | ▼ 31,1% |
| Rezultat net | −2,6 K RON | 60,1 K RON | 16,4 K RON | 14,7 K RON | 16,2 K RON | 16,2 K RON | ▼ 0,4% |
| Total active | 2,3 K RON | 58,3 K RON | 17,7 K RON | 34,1 K RON | 49,0 K RON | 65,9 K RON | ▲ 34,4% |
| Capitaluri proprii | −3,1 K RON | 57,0 K RON | 16,7 K RON | 31,3 K RON | 47,6 K RON | 63,7 K RON | ▲ 34,0% |
| Datorii totale | 5,4 K RON | 1,3 K RON | 1,0 K RON | 2,8 K RON | 1,4 K RON | 2,1 K RON | ▲ 48,3% |
| Lichiditate curentă | 0,42 | 44,36 | 17,15 | 12,28 | 34,33 | 29,73 | ▼ 13,4% |
| Marjă netă (%) | -137,45 | 69,97 | 46,09 | 73,96 | 25,32 | 36,62 | ▲ 44,6% |
| Scor bonitate | 19 | 100 | 80 | 80 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (16,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (29.73), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 54,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.