Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OIKOS REAL ESTATE SERVICES S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, NERVA TRAIAN, 3, 11, 31041, 3, BIROUL 11
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 42.498 RON | −42.498 RON | −42.498 RON | 41.174 RON | 26.517 RON | 14.657 RON | −42.298 RON | 83.472 RON | 0 RON | 779 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 3.999.904 RON | 4.001.819 RON | 3.140.820 RON | 821.180 RON | 860.999 RON | 1.111.554 RON | 119.064 RON | 992.490 RON | 778.882 RON | 334.236 RON | 1.077 RON | 964.641 RON | 0 RON | 1.564 RON | 27 |
| 2022 | 5.365.035 RON | 5.366.096 RON | 5.033.762 RON | 286.725 RON | 332.334 RON | 1.757.402 RON | 83.176 RON | 1.674.226 RON | 1.065.607 RON | 695.246 RON | 1.077 RON | 1.531.662 RON | 0 RON | 3.451 RON | 30 |
| 2023 | 8.121.190 RON | 8.136.781 RON | 7.471.630 RON | 550.129 RON | 665.151 RON | 3.531.441 RON | 78.160 RON | 3.453.281 RON | 1.615.737 RON | 1.943.809 RON | 0 RON | 2.808.975 RON | 10.691 RON | 38.796 RON | 43 |
| 2024 | 10.750.711 RON | 10.755.746 RON | 10.150.414 RON | 485.263 RON | 605.332 RON | 3.012.135 RON | 130.373 RON | 2.881.762 RON | 2.101.000 RON | 1.074.853 RON | 0 RON | 2.131.564 RON | 6.728 RON | 170.446 RON | 41 |
| 2025 | 12.986.896 RON | 13.022.053 RON | 12.321.549 RON | 564.453 RON | 700.504 RON | 4.165.071 RON | 154.988 RON | 4.010.083 RON | 2.665.453 RON | 1.628.304 RON | 0 RON | 2.072.896 RON | 5.902 RON | 134.588 RON | 44 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (31)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5210 Depozitări
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6832 — Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Top format din 1,397 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 4,00 M RON | 5,37 M RON | 8,12 M RON | 10,75 M RON | 12,99 M RON |
| Venituri totale | 0 RON | 4,00 M RON | 5,37 M RON | 8,14 M RON | 10,76 M RON | 13,02 M RON |
| Cheltuieli totale | 42,5 K RON | 3,14 M RON | 5,03 M RON | 7,47 M RON | 10,15 M RON | 12,32 M RON |
| Rezultat net | −42,5 K RON | 821,2 K RON | 286,7 K RON | 550,1 K RON | 485,3 K RON | 564,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 15,66 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,46 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,46 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,19 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,56 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,27 |
| Durata încasare (zile) | 58 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 83,5 K RON | 41,2 K RON | 202,7% |
| 2021 | 334,2 K RON | 1,11 M RON | 30,1% |
| 2022 | 695,2 K RON | 1,76 M RON | 39,6% |
| 2023 | 1,94 M RON | 3,53 M RON | 55,0% |
| 2024 | 1,07 M RON | 3,01 M RON | 35,7% |
| 2025 | 1,63 M RON | 4,17 M RON | 39,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 4,00 M RON | 5,37 M RON | 8,12 M RON | 10,75 M RON | 12,99 M RON | ▲ 20,8% |
| Rezultat net | −42,5 K RON | 821,2 K RON | 286,7 K RON | 550,1 K RON | 485,3 K RON | 564,5 K RON | ▲ 16,3% |
| Total active | 41,2 K RON | 1,11 M RON | 1,76 M RON | 3,53 M RON | 3,01 M RON | 4,17 M RON | ▲ 38,3% |
| Capitaluri proprii | −42,3 K RON | 778,9 K RON | 1,07 M RON | 1,62 M RON | 2,10 M RON | 2,67 M RON | ▲ 26,9% |
| Datorii totale | 83,5 K RON | 334,2 K RON | 695,2 K RON | 1,94 M RON | 1,07 M RON | 1,63 M RON | ▲ 51,5% |
| Lichiditate curentă | 0,18 | 2,97 | 2,41 | 1,78 | 2,68 | 2,46 | ▼ 8,1% |
| Marjă netă (%) | – | 20,53 | 5,34 | 6,77 | 4,51 | 4,35 | ▼ 3,5% |
| Scor bonitate | 22 | 95 | 82 | 80 | 85 | 85 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (564,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.46), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 15,66 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.