Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SHAPE CREATOR S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, VELINŢEI, 44, 22965, 2, CAM. 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 30 RON | −30 RON | −30 RON | 470 RON | 0 RON | 470 RON | 370 RON | 100 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 45 RON | −45 RON | −45 RON | 425 RON | 0 RON | 425 RON | 325 RON | 100 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 124.565 RON | 124.574 RON | 109.127 RON | 12.917 RON | 15.447 RON | 64.812 RON | 0 RON | 64.812 RON | 47.497 RON | 17.315 RON | 0 RON | 13.681 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 239.156 RON | 239.156 RON | 169.308 RON | 67.456 RON | 69.848 RON | 124.237 RON | 0 RON | 124.237 RON | 114.954 RON | 9.283 RON | 0 RON | 69.980 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 223.523 RON | 223.523 RON | 168.612 RON | 52.676 RON | 54.911 RON | 177.939 RON | 5.127 RON | 172.812 RON | 167.630 RON | 10.309 RON | 0 RON | 120.524 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 95.625 RON | 95.625 RON | 128.854 RON | −34.167 RON | −33.229 RON | 90.591 RON | 2.452 RON | 88.139 RON | 73.447 RON | 17.570 RON | 0 RON | 60.851 RON | 0 RON | 426 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Top format din 997 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−34.167 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 124,6 K RON | 239,2 K RON | 223,5 K RON | 95,6 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 124,6 K RON | 239,2 K RON | 223,5 K RON | 95,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 30 RON | 45 RON | 109,1 K RON | 169,3 K RON | 168,6 K RON | 128,9 K RON |
| Rezultat net | −30 RON | −45 RON | 12,9 K RON | 67,5 K RON | 52,7 K RON | −34,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 240,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,02 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,02 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,55 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,16 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,57 |
| Durata încasare (zile) | 232 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 100 RON | 470 RON | 21,3% |
| 2021 | 100 RON | 425 RON | 23,5% |
| 2022 | 17,3 K RON | 64,8 K RON | 26,7% |
| 2023 | 9,3 K RON | 124,2 K RON | 7,5% |
| 2024 | 10,3 K RON | 177,9 K RON | 5,8% |
| 2025 | 17,6 K RON | 90,6 K RON | 19,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 124,6 K RON | 239,2 K RON | 223,5 K RON | 95,6 K RON | ▼ 57,2% |
| Rezultat net | −30 RON | −45 RON | 12,9 K RON | 67,5 K RON | 52,7 K RON | −34,2 K RON | ▼ 164,9% |
| Total active | 470 RON | 425 RON | 64,8 K RON | 124,2 K RON | 177,9 K RON | 90,6 K RON | ▼ 49,1% |
| Capitaluri proprii | 370 RON | 325 RON | 47,5 K RON | 115,0 K RON | 167,6 K RON | 73,4 K RON | ▼ 56,2% |
| Datorii totale | 100 RON | 100 RON | 17,3 K RON | 9,3 K RON | 10,3 K RON | 17,6 K RON | ▲ 70,4% |
| Lichiditate curentă | 4,70 | 4,25 | 3,74 | 13,38 | 16,76 | 5,02 | ▼ 70,1% |
| Marjă netă (%) | – | – | 10,37 | 28,21 | 23,57 | -35,73 | ▼ 251,6% |
| Scor bonitate | 67 | 60 | 87 | 100 | 87 | 57 | ▼ 34,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Lichiditate curentă bună (5.02), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 240,1 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.