Publicitate

ELEVATE AGENCY S.R.L.

CUI: 43555889 J2021000063334 SRL Suceava, Municipiul Câmpulung Moldovenesc
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43555889
Cod înmatriculare J2021000063334
EUID ROONRC.J2021000063334
Data înmatriculării 2021-01-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Suceava, Municipiul Câmpulung Moldovenesc, SIMION FL. MARIAN, 8, 725100

Țară: România
Județ: Suceava
Localitate: Municipiul Câmpulung Moldovenesc
Stradă: SIMION FL. MARIAN
Număr: 8
Cod poștal: 725100

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 857.183 RON 1.011.555 RON 865.153 RON 138.417 RON 146.402 RON 1.097.543 RON 288.415 RON 809.128 RON 591.978 RON 432.981 RON 28.505 RON 714.306 RON 72.584 RON 0 RON 5
2024 737.890 RON 855.299 RON 796.940 RON 40.426 RON 58.359 RON 1.590.882 RON 356.511 RON 1.234.371 RON 632.404 RON 958.478 RON 159.646 RON 888.462 RON 0 RON 0 RON 1
2025 1.415.237 RON 1.923.919 RON 1.878.862 RON 32.309 RON 45.057 RON 2.029.047 RON 344.595 RON 1.684.452 RON 664.714 RON 1.364.333 RON 613.427 RON 1.022.999 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

MAXIM ANDA ANDREEA
administrator
Botoşani, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 356 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,42 M RON
Rezultat Net 2025
32,3 K RON
Total Active 2025
2,03 M RON
Scor Bonitate
62/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 62/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 857,2 K RON 737,9 K RON 1,42 M RON
Venituri totale 1,01 M RON 855,3 K RON 1,92 M RON
Cheltuieli totale 865,2 K RON 796,9 K RON 1,88 M RON
Rezultat net 138,4 K RON 40,4 K RON 32,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,56 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,23 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,79 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,49 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate344,6 K RON (17%)
Active circulante1,68 M RON (83%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri613,4 K RON
Creanțe1,02 M RON
Numerar48,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,31
Durata stocaj (zile) 158
Rotație creanțe (ori/an) 1,38
Durata încasare (zile) 264

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,2%
Marjă netă
2,3%
ROA
1,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 433,0 K RON 1,10 M RON 39,5%
2024 958,5 K RON 1,59 M RON 60,3%
2025 1,36 M RON 2,03 M RON 67,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

62
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 857,2 K RON 737,9 K RON 1,42 M RON ▲ 91,8%
Rezultat net 138,4 K RON 40,4 K RON 32,3 K RON ▼ 20,1%
Total active 1,10 M RON 1,59 M RON 2,03 M RON ▲ 27,5%
Capitaluri proprii 592,0 K RON 632,4 K RON 664,7 K RON ▲ 5,1%
Datorii totale 433,0 K RON 958,5 K RON 1,36 M RON ▲ 42,3%
Lichiditate curentă 1,87 1,29 1,23 ▼ 4,1%
Marjă netă (%) 16,15 5,48 2,28 ▼ 58,4%
Scor bonitate 82 60 62 ▲ 3,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (32,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,56 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate