Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LULI ABI ARMA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bacău, Sat Valea lui Ion, Comuna Blăgeşti, VALEA LUI ION, 282, 607069
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 74.418 RON | 74.418 RON | 71.020 RON | 1.166 RON | 3.398 RON | 38.448 RON | 0 RON | 38.448 RON | 1.366 RON | 37.082 RON | 12.221 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 158.756 RON | 158.756 RON | 134.603 RON | 19.390 RON | 24.153 RON | 71.351 RON | 0 RON | 71.351 RON | 20.756 RON | 50.595 RON | 49.971 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 274.911 RON | 274.911 RON | 252.489 RON | 19.673 RON | 22.422 RON | 97.685 RON | 0 RON | 97.685 RON | 40.429 RON | 57.256 RON | 89.623 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 269.097 RON | 269.097 RON | 260.323 RON | 6.003 RON | 8.774 RON | 158.533 RON | 0 RON | 158.533 RON | 46.432 RON | 112.101 RON | 156.825 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 296.321 RON | 296.321 RON | 269.419 RON | 23.938 RON | 26.902 RON | 198.870 RON | 0 RON | 198.870 RON | 70.369 RON | 128.501 RON | 157.222 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
Lideri din domeniu
Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4778 — Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Top format din 96 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 74,4 K RON | 158,8 K RON | 274,9 K RON | 269,1 K RON | 296,3 K RON |
| Venituri totale | 74,4 K RON | 158,8 K RON | 274,9 K RON | 269,1 K RON | 296,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 71,0 K RON | 134,6 K RON | 252,5 K RON | 260,3 K RON | 269,4 K RON |
| Rezultat net | 1,2 K RON | 19,4 K RON | 19,7 K RON | 6,0 K RON | 23,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 380,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,55 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,32 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,32 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,55 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,88 |
| Durata stocaj (zile) | 194 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 37,1 K RON | 38,4 K RON | 96,5% |
| 2022 | 50,6 K RON | 71,4 K RON | 70,9% |
| 2023 | 57,3 K RON | 97,7 K RON | 58,6% |
| 2024 | 112,1 K RON | 158,5 K RON | 70,7% |
| 2025 | 128,5 K RON | 198,9 K RON | 64,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 74,4 K RON | 158,8 K RON | 274,9 K RON | 269,1 K RON | 296,3 K RON | ▲ 10,1% |
| Rezultat net | 1,2 K RON | 19,4 K RON | 19,7 K RON | 6,0 K RON | 23,9 K RON | ▲ 298,8% |
| Total active | 38,4 K RON | 71,4 K RON | 97,7 K RON | 158,5 K RON | 198,9 K RON | ▲ 25,4% |
| Capitaluri proprii | 1,4 K RON | 20,8 K RON | 40,4 K RON | 46,4 K RON | 70,4 K RON | ▲ 51,6% |
| Datorii totale | 37,1 K RON | 50,6 K RON | 57,3 K RON | 112,1 K RON | 128,5 K RON | ▲ 14,6% |
| Lichiditate curentă | 1,04 | 1,41 | 1,71 | 1,41 | 1,55 | ▲ 9,4% |
| Marjă netă (%) | 1,57 | 12,21 | 7,16 | 2,23 | 8,08 | ▲ 262,3% |
| Scor bonitate | 50 | 80 | 85 | 50 | 85 | ▲ 70,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (23,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 380,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.