Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

SEVEN PIROUETTES S.R.L.

CUI: 43567042 J2021000170120 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43567042
Cod înmatriculare J2021000170120
EUID ROONRC.J2021000170120
Data înmatriculării 2021-01-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, EUGEN IONESCO, 125

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: EUGEN IONESCO
Număr: 125

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 196.510 RON 196.510 RON 330.750 RON −136.205 RON −134.240 RON 342.978 RON 310.490 RON 32.488 RON −135.205 RON 570.996 RON 0 RON 21.494 RON 0 RON 92.813 RON 2
2022 1.088.120 RON 1.088.120 RON 1.069.968 RON 7.270 RON 18.152 RON 356.719 RON 272.783 RON 83.936 RON −127.935 RON 561.998 RON 0 RON 25.061 RON 0 RON 77.344 RON 4
2023 1.273.062 RON 1.275.481 RON 794.379 RON 468.347 RON 481.102 RON 433.481 RON 244.273 RON 189.208 RON 340.412 RON 154.943 RON 95 RON 31.671 RON 0 RON 61.874 RON 3
2024 1.263.505 RON 1.266.370 RON 800.634 RON 427.709 RON 465.736 RON 657.407 RON 204.339 RON 453.068 RON 555.731 RON 148.083 RON 35.007 RON 11.524 RON 0 RON 46.407 RON 3
2025 1.360.322 RON 1.380.103 RON 948.972 RON 359.890 RON 431.131 RON 553.169 RON 175.976 RON 377.193 RON 362.289 RON 221.818 RON 65.198 RON 178.678 RON 0 RON 30.938 RON 3

Reprezentanți și administratori (2)

LUCACIU PATRICIA ONDINE
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului
ROMANȚAN MIRCEA SERGIU
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 697 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,36 M RON
Rezultat Net 2025
359,9 K RON
Total Active 2025
553,2 K RON
Scor Bonitate
82/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 82/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 196,5 K RON 1,09 M RON 1,27 M RON 1,26 M RON 1,36 M RON
Venituri totale 196,5 K RON 1,09 M RON 1,28 M RON 1,27 M RON 1,38 M RON
Cheltuieli totale 330,8 K RON 1,07 M RON 794,4 K RON 800,6 K RON 949,0 K RON
Rezultat net −136,2 K RON 7,3 K RON 468,3 K RON 427,7 K RON 359,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,79 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,70 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,41 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,60 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,49 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate176,0 K RON (31.8%)
Active circulante377,2 K RON (68.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri65,2 K RON
Creanțe178,7 K RON
Numerar133,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 20,86
Durata stocaj (zile) 18
Rotație creanțe (ori/an) 7,61
Durata încasare (zile) 48

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
31,7%
Marjă netă
26,5%
ROA
65,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 571,0 K RON 343,0 K RON 166,5%
2022 562,0 K RON 356,7 K RON 157,6%
2023 154,9 K RON 433,5 K RON 35,7%
2024 148,1 K RON 657,4 K RON 22,5%
2025 221,8 K RON 553,2 K RON 40,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

82
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 196,5 K RON 1,09 M RON 1,27 M RON 1,26 M RON 1,36 M RON ▲ 7,7%
Rezultat net −136,2 K RON 7,3 K RON 468,3 K RON 427,7 K RON 359,9 K RON ▼ 15,9%
Total active 343,0 K RON 356,7 K RON 433,5 K RON 657,4 K RON 553,2 K RON ▼ 15,9%
Capitaluri proprii −135,2 K RON −127,9 K RON 340,4 K RON 555,7 K RON 362,3 K RON ▼ 34,8%
Datorii totale 571,0 K RON 562,0 K RON 154,9 K RON 148,1 K RON 221,8 K RON ▲ 49,8%
Lichiditate curentă 0,06 0,15 1,22 3,06 1,70 ▼ 44,4%
Marjă netă (%) -69,31 0,67 36,79 33,85 26,46 ▼ 21,8%
Scor bonitate 19 45 90 87 82 ▼ 5,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (359,9 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,79 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.