Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FILD MARKET DIVERS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Sălaj, Sat Fildu de Sus, Comuna Fildu de Jos, FILDU DE SUS, 36, 457137
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 287.013 RON | 287.013 RON | 206.215 RON | 77.065 RON | 80.798 RON | 130.230 RON | 0 RON | 130.230 RON | 77.065 RON | 53.165 RON | 47.829 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 127.721 RON | 127.721 RON | 150.326 RON | −24.299 RON | −22.605 RON | 28.132 RON | 0 RON | 28.132 RON | 24.415 RON | 3.717 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 246.796 RON | 246.796 RON | 203.494 RON | 36.708 RON | 43.302 RON | 111.017 RON | 0 RON | 111.017 RON | 61.123 RON | 49.894 RON | 63.075 RON | 1.019 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 808.503 RON | 809.363 RON | 664.534 RON | 124.375 RON | 144.829 RON | 375.274 RON | 204.331 RON | 170.943 RON | 163.949 RON | 211.325 RON | 98.988 RON | 53.919 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 727.236 RON | 734.212 RON | 680.323 RON | 37.144 RON | 53.889 RON | 298.557 RON | 152.161 RON | 146.396 RON | 174.203 RON | 124.354 RON | 108.905 RON | 906 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (21)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4759 Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4765 Comerţ cu amănuntul al jocurilor şi jucăriilor, în magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Lideri din domeniu
Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 402 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 287,0 K RON | 127,7 K RON | 246,8 K RON | 808,5 K RON | 727,2 K RON |
| Venituri totale | 287,0 K RON | 127,7 K RON | 246,8 K RON | 809,4 K RON | 734,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 206,2 K RON | 150,3 K RON | 203,5 K RON | 664,5 K RON | 680,3 K RON |
| Rezultat net | 77,1 K RON | −24,3 K RON | 36,7 K RON | 124,4 K RON | 37,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 907,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,18 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,30 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,29 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,40 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,68 |
| Durata stocaj (zile) | 55 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 802,69 |
| Durata încasare (zile) | 1 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 53,2 K RON | 130,2 K RON | 40,8% |
| 2022 | 3,7 K RON | 28,1 K RON | 13,2% |
| 2023 | 49,9 K RON | 111,0 K RON | 44,9% |
| 2024 | 211,3 K RON | 375,3 K RON | 56,3% |
| 2025 | 124,4 K RON | 298,6 K RON | 41,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 287,0 K RON | 127,7 K RON | 246,8 K RON | 808,5 K RON | 727,2 K RON | ▼ 10,1% |
| Rezultat net | 77,1 K RON | −24,3 K RON | 36,7 K RON | 124,4 K RON | 37,1 K RON | ▼ 70,1% |
| Total active | 130,2 K RON | 28,1 K RON | 111,0 K RON | 375,3 K RON | 298,6 K RON | ▼ 20,4% |
| Capitaluri proprii | 77,1 K RON | 24,4 K RON | 61,1 K RON | 163,9 K RON | 174,2 K RON | ▲ 6,3% |
| Datorii totale | 53,2 K RON | 3,7 K RON | 49,9 K RON | 211,3 K RON | 124,4 K RON | ▼ 41,2% |
| Lichiditate curentă | 2,45 | 7,57 | 2,23 | 0,81 | 1,18 | ▲ 45,5% |
| Marjă netă (%) | 26,85 | -19,03 | 14,87 | 15,38 | 5,11 | ▼ 66,8% |
| Scor bonitate | 87 | 64 | 95 | 73 | 72 | ▼ 1,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (37,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 907,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.