Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SMILING TOOTH BY DR. NURA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Botoşani, Municipiul Botoşani, GENERAL GHEORGHE AVRĂMESCU, 7, B, P, 2, 710049
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 52.277 RON | 78.381 RON | −26.104 RON | −26.104 RON | 418.686 RON | 150.039 RON | 268.647 RON | −25.904 RON | 34.489 RON | 0 RON | 259.295 RON | 410.101 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 242.560 RON | 827.879 RON | 547.657 RON | 275.404 RON | 280.222 RON | 586.997 RON | 143.810 RON | 443.187 RON | 249.500 RON | 173.046 RON | 37.533 RON | 337.130 RON | 164.451 RON | 0 RON | 5 |
| 2023 | 379.557 RON | 457.467 RON | 492.291 RON | −38.051 RON | −34.824 RON | 837.430 RON | 433.920 RON | 403.510 RON | 211.450 RON | 497.562 RON | 38.766 RON | 337.130 RON | 128.418 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 323.386 RON | 361.546 RON | 256.445 RON | 95.884 RON | 105.101 RON | 801.031 RON | 405.621 RON | 395.410 RON | 217.334 RON | 491.312 RON | 5.407 RON | 330.696 RON | 92.385 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 162.254 RON | 201.290 RON | 222.865 RON | −25.713 RON | −21.575 RON | 738.081 RON | 379.102 RON | 358.979 RON | 191.621 RON | 493.110 RON | 18.091 RON | 330.696 RON | 53.350 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Botoşani, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8623 — Activități de asistență stomatologică
Top format din 74 companii din județul Botoşani. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.73) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−25.713 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 242,6 K RON | 379,6 K RON | 323,4 K RON | 162,3 K RON |
| Venituri totale | 52,3 K RON | 827,9 K RON | 457,5 K RON | 361,5 K RON | 201,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 78,4 K RON | 547,7 K RON | 492,3 K RON | 256,4 K RON | 222,9 K RON |
| Rezultat net | −26,1 K RON | 275,4 K RON | −38,1 K RON | 95,9 K RON | −25,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 343,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,73 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,69 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,50 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 8,97 |
| Durata stocaj (zile) | 41 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,49 |
| Durata încasare (zile) | 744 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 34,5 K RON | 418,7 K RON | 8,2% |
| 2022 | 173,0 K RON | 587,0 K RON | 29,5% |
| 2023 | 497,6 K RON | 837,4 K RON | 59,4% |
| 2024 | 491,3 K RON | 801,0 K RON | 61,3% |
| 2025 | 493,1 K RON | 738,1 K RON | 66,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 242,6 K RON | 379,6 K RON | 323,4 K RON | 162,3 K RON | ▼ 49,8% |
| Rezultat net | −26,1 K RON | 275,4 K RON | −38,1 K RON | 95,9 K RON | −25,7 K RON | ▼ 126,8% |
| Total active | 418,7 K RON | 587,0 K RON | 837,4 K RON | 801,0 K RON | 738,1 K RON | ▼ 7,9% |
| Capitaluri proprii | −25,9 K RON | 249,5 K RON | 211,5 K RON | 217,3 K RON | 191,6 K RON | ▼ 11,8% |
| Datorii totale | 34,5 K RON | 173,0 K RON | 497,6 K RON | 491,3 K RON | 493,1 K RON | ▲ 0,4% |
| Lichiditate curentă | 7,79 | 2,56 | 0,81 | 0,80 | 0,73 | ▼ 9,5% |
| Marjă netă (%) | – | 113,54 | -10,03 | 29,65 | -15,85 | ▼ 153,5% |
| Scor bonitate | 44 | 82 | 37 | 60 | 30 | ▼ 50,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 343,2 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (30/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.