Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VARI ALEX FAVORIT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, DOINEI, TL6, A, 1, 4, 435600
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 213.861 RON | 213.861 RON | 191.030 RON | 20.693 RON | 22.831 RON | 86.490 RON | 7.748 RON | 78.742 RON | 20.893 RON | 65.597 RON | 0 RON | 36.899 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 380.119 RON | 380.256 RON | 338.028 RON | 38.882 RON | 42.228 RON | 128.091 RON | 6.072 RON | 122.019 RON | 59.775 RON | 68.316 RON | 1.134 RON | 70.378 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 323.706 RON | 323.773 RON | 286.794 RON | 32.518 RON | 36.979 RON | 145.884 RON | 8.374 RON | 137.510 RON | 112.412 RON | 35.362 RON | 3.514 RON | 56.049 RON | 0 RON | 1.890 RON | 1 |
| 2025 | 309.380 RON | 309.866 RON | 303.498 RON | 2.786 RON | 6.368 RON | 133.462 RON | 6.064 RON | 127.398 RON | 115.197 RON | 20.155 RON | 10.975 RON | 56.005 RON | 0 RON | 1.890 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 1,292 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 213,9 K RON | 380,1 K RON | 323,7 K RON | 309,4 K RON |
| Venituri totale | 213,9 K RON | 380,3 K RON | 323,8 K RON | 309,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 191,0 K RON | 338,0 K RON | 286,8 K RON | 303,5 K RON |
| Rezultat net | 20,7 K RON | 38,9 K RON | 32,5 K RON | 2,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 347,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,32 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,78 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,00 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,62 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 28,19 |
| Durata stocaj (zile) | 13 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,52 |
| Durata încasare (zile) | 66 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 65,6 K RON | 86,5 K RON | 75,8% |
| 2022 | 68,3 K RON | 128,1 K RON | 53,3% |
| 2024 | 35,4 K RON | 145,9 K RON | 24,2% |
| 2025 | 20,2 K RON | 133,5 K RON | 15,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 213,9 K RON | 380,1 K RON | 323,7 K RON | 309,4 K RON | ▼ 4,4% |
| Rezultat net | 20,7 K RON | 38,9 K RON | 32,5 K RON | 2,8 K RON | ▼ 91,4% |
| Total active | 86,5 K RON | 128,1 K RON | 145,9 K RON | 133,5 K RON | ▼ 8,5% |
| Capitaluri proprii | 20,9 K RON | 59,8 K RON | 112,4 K RON | 115,2 K RON | ▲ 2,5% |
| Datorii totale | 65,6 K RON | 68,3 K RON | 35,4 K RON | 20,2 K RON | ▼ 43,0% |
| Lichiditate curentă | 1,20 | 1,79 | 3,89 | 6,32 | ▲ 62,5% |
| Marjă netă (%) | 9,68 | 10,23 | 10,05 | 0,90 | ▼ 91,0% |
| Scor bonitate | 62 | 90 | 87 | 77 | ▼ 11,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.32), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 347,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.