Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GTH BEJAN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, SOARELUI, 9, G3, 3, 11, 707410
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 49.848 RON | 49.848 RON | 27.999 RON | 20.383 RON | 21.849 RON | 10.821 RON | 102 RON | 10.719 RON | 10.057 RON | 764 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 63.705 RON | 63.705 RON | 34.129 RON | 27.711 RON | 29.576 RON | 11.763 RON | 77 RON | 11.686 RON | 11.452 RON | 311 RON | 6.177 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 95.800 RON | 95.800 RON | 38.355 RON | 48.254 RON | 57.445 RON | 48.263 RON | 3.409 RON | 44.854 RON | 41.771 RON | 6.492 RON | 1.994 RON | 5.700 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 217.425 RON | 217.425 RON | 80.770 RON | 117.458 RON | 136.655 RON | 197.238 RON | 287 RON | 196.951 RON | 137.490 RON | 59.748 RON | 3.001 RON | 81.361 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 91.300 RON | 91.300 RON | 33.014 RON | 50.079 RON | 58.286 RON | 89.496 RON | 8.233 RON | 81.263 RON | 87.086 RON | 2.410 RON | 3.361 RON | 800 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (19)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 859 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 49,8 K RON | 63,7 K RON | 95,8 K RON | 217,4 K RON | 91,3 K RON |
| Venituri totale | 49,8 K RON | 63,7 K RON | 95,8 K RON | 217,4 K RON | 91,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 28,0 K RON | 34,1 K RON | 38,4 K RON | 80,8 K RON | 33,0 K RON |
| Rezultat net | 20,4 K RON | 27,7 K RON | 48,3 K RON | 117,5 K RON | 50,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 174,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 33,72 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 32,32 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 31,99 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 37,14 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 27,16 |
| Durata stocaj (zile) | 13 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 114,13 |
| Durata încasare (zile) | 3 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 764 RON | 10,8 K RON | 7,1% |
| 2022 | 311 RON | 11,8 K RON | 2,6% |
| 2023 | 6,5 K RON | 48,3 K RON | 13,5% |
| 2024 | 59,7 K RON | 197,2 K RON | 30,3% |
| 2025 | 2,4 K RON | 89,5 K RON | 2,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 49,8 K RON | 63,7 K RON | 95,8 K RON | 217,4 K RON | 91,3 K RON | ▼ 58,0% |
| Rezultat net | 20,4 K RON | 27,7 K RON | 48,3 K RON | 117,5 K RON | 50,1 K RON | ▼ 57,4% |
| Total active | 10,8 K RON | 11,8 K RON | 48,3 K RON | 197,2 K RON | 89,5 K RON | ▼ 54,6% |
| Capitaluri proprii | 10,1 K RON | 11,5 K RON | 41,8 K RON | 137,5 K RON | 87,1 K RON | ▼ 36,7% |
| Datorii totale | 764 RON | 311 RON | 6,5 K RON | 59,7 K RON | 2,4 K RON | ▼ 96,0% |
| Lichiditate curentă | 14,03 | 37,58 | 6,91 | 3,30 | 33,72 | ▲ 922,9% |
| Marjă netă (%) | 40,89 | 43,50 | 50,37 | 54,02 | 54,85 | ▲ 1,5% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (50,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (33.72), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 174,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.