Publicitate

Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

RDA ZAMFIR EUROTRANS S.R.L.

CUI: 44020751 J2021000458107 SRL Buzău, Sat Niculeşti, Comuna Vintilă Vodă
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44020751
Cod înmatriculare J2021000458107
EUID ROONRC.J2021000458107
Data înmatriculării 2021-03-31
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Buzău, Sat Niculeşti, Comuna Vintilă Vodă, NICULEŞTI, 170, 127699

Țară: România
Județ: Buzău
Localitate: Sat Niculeşti, Comuna Vintilă Vodă
Stradă: NICULEŞTI
Număr: 170
Cod poștal: 127699

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 101.072 RON 101.165 RON 105.435 RON −5.282 RON −4.270 RON 21.949 RON 225 RON 21.724 RON −5.282 RON 27.231 RON 302 RON 16.385 RON 0 RON 0 RON 1
2022 613.182 RON 613.182 RON 575.396 RON 31.777 RON 37.786 RON 62.216 RON 33.986 RON 28.230 RON 26.695 RON 36.326 RON 0 RON 97.734 RON 0 RON 805 RON 1
2023 1.120.321 RON 1.120.321 RON 980.003 RON 130.796 RON 140.318 RON 412.778 RON 21.991 RON 390.787 RON 157.491 RON 255.287 RON 63 RON 197.245 RON 0 RON 0 RON 1
2024 1.164.939 RON 1.165.022 RON 1.040.270 RON 93.976 RON 124.752 RON 493.228 RON 101.166 RON 392.062 RON 251.467 RON 241.761 RON 0 RON 27.032 RON 0 RON 0 RON 2
2025 1.753.117 RON 1.775.433 RON 1.694.481 RON 45.000 RON 80.952 RON 723.730 RON 221.106 RON 502.624 RON 296.467 RON 427.263 RON 0 RON 153.516 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

ZAMFIR ADRIAN
administrator
Buzău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Buzău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 932 companii din județul Buzău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,75 M RON
Rezultat Net 2025
45,0 K RON
Total Active 2025
723,7 K RON
Scor Bonitate
62/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 62/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 101,1 K RON 613,2 K RON 1,12 M RON 1,16 M RON 1,75 M RON
Venituri totale 101,2 K RON 613,2 K RON 1,12 M RON 1,17 M RON 1,78 M RON
Cheltuieli totale 105,4 K RON 575,4 K RON 980,0 K RON 1,04 M RON 1,69 M RON
Rezultat net −5,3 K RON 31,8 K RON 130,8 K RON 94,0 K RON 45,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,11 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,18 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,18 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,82 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,69 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate221,1 K RON (30.6%)
Active circulante502,6 K RON (69.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe153,5 K RON
Numerar349,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 11,42
Durata încasare (zile) 32

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,6%
Marjă netă
2,6%
ROA
6,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 27,2 K RON 21,9 K RON 124,1%
2022 36,3 K RON 62,2 K RON 58,4%
2023 255,3 K RON 412,8 K RON 61,9%
2024 241,8 K RON 493,2 K RON 49,0%
2025 427,3 K RON 723,7 K RON 59,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

62
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 101,1 K RON 613,2 K RON 1,12 M RON 1,16 M RON 1,75 M RON ▲ 50,5%
Rezultat net −5,3 K RON 31,8 K RON 130,8 K RON 94,0 K RON 45,0 K RON ▼ 52,1%
Total active 21,9 K RON 62,2 K RON 412,8 K RON 493,2 K RON 723,7 K RON ▲ 46,7%
Capitaluri proprii −5,3 K RON 26,7 K RON 157,5 K RON 251,5 K RON 296,5 K RON ▲ 17,9%
Datorii totale 27,2 K RON 36,3 K RON 255,3 K RON 241,8 K RON 427,3 K RON ▲ 76,7%
Lichiditate curentă 0,80 0,78 1,53 1,62 1,18 ▼ 27,5%
Marjă netă (%) -5,23 5,18 11,67 8,07 2,57 ▼ 68,2%
Scor bonitate 24 68 90 85 62 ▼ 27,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (45,0 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,11 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.

Publicitate