DARIA ANTO NICO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Teleorman, Sat Merişani, Comuna Băbăiţa, Stadionului, 5, 147013
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 50.222 RON | 51.209 RON | 21.811 RON | 25.396 RON | 29.398 RON | 171.760 RON | 0 RON | 171.760 RON | 171.565 RON | 195 RON | 82.561 RON | 43.579 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 22.348 RON | 22.548 RON | 18.054 RON | 3.848 RON | 4.494 RON | 175.769 RON | 0 RON | 175.769 RON | 175.413 RON | 356 RON | 100.783 RON | 41.643 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 19.562 RON | 19.744 RON | 17.169 RON | 2.204 RON | 2.575 RON | 177.774 RON | 0 RON | 177.774 RON | 177.617 RON | 157 RON | 114.341 RON | 61.292 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (23)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Lideri din domeniu
Top companii din Teleorman, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 1,048 companii din județul Teleorman. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 50,2 K RON | 22,3 K RON | 19,6 K RON |
| Venituri totale | 51,2 K RON | 22,5 K RON | 19,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 21,8 K RON | 18,1 K RON | 17,2 K RON |
| Rezultat net | 25,4 K RON | 3,8 K RON | 2,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 51 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.132,32 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 404,03 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 13,64 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1.132,32 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,17 |
| Durata stocaj (zile) | 2.133 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,32 |
| Durata încasare (zile) | 1.144 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 195 RON | 171,8 K RON | 0,1% |
| 2024 | 356 RON | 175,8 K RON | 0,2% |
| 2025 | 157 RON | 177,8 K RON | 0,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 50,2 K RON | 22,3 K RON | 19,6 K RON | ▼ 12,5% |
| Rezultat net | 25,4 K RON | 3,8 K RON | 2,2 K RON | ▼ 42,7% |
| Total active | 171,8 K RON | 175,8 K RON | 177,8 K RON | ▲ 1,1% |
| Capitaluri proprii | 171,6 K RON | 175,4 K RON | 177,6 K RON | ▲ 1,3% |
| Datorii totale | 195 RON | 356 RON | 157 RON | ▼ 55,9% |
| Lichiditate curentă | 880,82 | 493,73 | 1.132,32 | ▲ 129,3% |
| Marjă netă (%) | 50,57 | 17,22 | 11,27 | ▼ 34,6% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 87 | ▲ 8,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (1132.32), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.