Publicitate

STAFF BUILDING S.R.L.

CUI: 43652237 J2021000552236 SRL Ilfov, Sat Tânganu, Comuna Cernica
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43652237
Cod înmatriculare J2021000552236
EUID ROONRC.J2021000552236
Data înmatriculării 2021-02-01
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani

Adresă

România, Ilfov, Sat Tânganu, Comuna Cernica, BUREBISTA, 126, 77039

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Sat Tânganu, Comuna Cernica
Stradă: BUREBISTA
Număr: 126
Cod poștal: 77039

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 41.000 RON 41.001 RON 1 RON 39.795 RON 41.000 RON 42.230 RON 0 RON 42.230 RON 39.995 RON 2.235 RON 0 RON 12.000 RON 0 RON 0 RON 0
2022 120.880 RON 120.883 RON 1.200 RON 116.129 RON 119.683 RON 117.549 RON 0 RON 117.549 RON 116.369 RON 1.180 RON 0 RON 30.000 RON 0 RON 0 RON 0
2023 140.895 RON 140.897 RON 6.756 RON 113.107 RON 134.141 RON 123.782 RON 0 RON 123.782 RON 113.347 RON 10.435 RON 0 RON 94.000 RON 0 RON 0 RON 0
2024 128.929 RON 128.934 RON 2.426 RON 106.672 RON 126.508 RON 116.242 RON 0 RON 116.242 RON 106.912 RON 9.330 RON 0 RON 81.042 RON 0 RON 0 RON 0
2025 63.758 RON 67.047 RON 3.184 RON 53.849 RON 63.863 RON 169.303 RON 0 RON 169.303 RON 54.089 RON 115.214 RON 0 RON 141.692 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

BĂLŢATU ALIN-CRISTIAN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (29)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 127 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
63,8 K RON
Rezultat Net 2025
53,8 K RON
Total Active 2025
169,3 K RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 41,0 K RON 120,9 K RON 140,9 K RON 128,9 K RON 63,8 K RON
Venituri totale 41,0 K RON 120,9 K RON 140,9 K RON 128,9 K RON 67,0 K RON
Cheltuieli totale 1 RON 1,2 K RON 6,8 K RON 2,4 K RON 3,2 K RON
Rezultat net 39,8 K RON 116,1 K RON 113,1 K RON 106,7 K RON 53,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 115,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,47 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,47 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,24 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,47 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante169,3 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe141,7 K RON
Numerar27,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,45
Durata încasare (zile) 811

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
100,2%
Marjă netă
84,5%
ROA
31,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 2,2 K RON 42,2 K RON 5,3%
2022 1,2 K RON 117,5 K RON 1,0%
2023 10,4 K RON 123,8 K RON 8,4%
2024 9,3 K RON 116,2 K RON 8,0%
2025 115,2 K RON 169,3 K RON 68,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 41,0 K RON 120,9 K RON 140,9 K RON 128,9 K RON 63,8 K RON ▼ 50,5%
Rezultat net 39,8 K RON 116,1 K RON 113,1 K RON 106,7 K RON 53,8 K RON ▼ 49,5%
Total active 42,2 K RON 117,5 K RON 123,8 K RON 116,2 K RON 169,3 K RON ▲ 45,6%
Capitaluri proprii 40,0 K RON 116,4 K RON 113,3 K RON 106,9 K RON 54,1 K RON ▼ 49,4%
Datorii totale 2,2 K RON 1,2 K RON 10,4 K RON 9,3 K RON 115,2 K RON ▲ 1.134,9%
Lichiditate curentă 18,89 99,62 11,86 12,46 1,47 ▼ 88,2%
Marjă netă (%) 97,06 96,07 80,28 82,74 84,46 ▲ 2,1%
Scor bonitate 87 100 87 87 65 ▼ 25,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (53,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 115,2 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.

Publicitate