Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LYLY ELENA BEAUTY STYLE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Olt, Loc. Scorniceşti, Oraş Scorniceşti, SUICA, 5, 5, A, 2, 6, 235600
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 5.308 RON | 5.308 RON | 14.413 RON | −9.105 RON | −9.105 RON | 945 RON | 0 RON | 945 RON | −8.905 RON | 9.850 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 18.345 RON | 18.345 RON | 12.595 RON | 5.690 RON | 5.750 RON | 3.695 RON | 0 RON | 3.695 RON | −3.215 RON | 6.910 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 20.080 RON | 20.080 RON | 18.068 RON | 1.690 RON | 2.012 RON | 1.325 RON | 0 RON | 1.325 RON | 200 RON | 1.125 RON | 0 RON | 104 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 27.886 RON | 27.922 RON | 22.579 RON | 4.505 RON | 5.343 RON | 5.060 RON | 0 RON | 5.060 RON | 4.705 RON | 355 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 36.405 RON | 36.405 RON | 25.700 RON | 9.078 RON | 10.705 RON | 14.155 RON | 0 RON | 14.155 RON | 13.783 RON | 372 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Olt, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9621 — Activități de coafură și frizerie
Top format din 40 companii din județul Olt. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,3 K RON | 18,3 K RON | 20,1 K RON | 27,9 K RON | 36,4 K RON |
| Venituri totale | 5,3 K RON | 18,3 K RON | 20,1 K RON | 27,9 K RON | 36,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 14,4 K RON | 12,6 K RON | 18,1 K RON | 22,6 K RON | 25,7 K RON |
| Rezultat net | −9,1 K RON | 5,7 K RON | 1,7 K RON | 4,5 K RON | 9,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 43,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 38,05 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 38,05 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 38,05 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 38,05 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 9,9 K RON | 945 RON | 1.042,3% |
| 2022 | 6,9 K RON | 3,7 K RON | 187,0% |
| 2023 | 1,1 K RON | 1,3 K RON | 84,9% |
| 2024 | 355 RON | 5,1 K RON | 7,0% |
| 2025 | 372 RON | 14,2 K RON | 2,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,3 K RON | 18,3 K RON | 20,1 K RON | 27,9 K RON | 36,4 K RON | ▲ 30,5% |
| Rezultat net | −9,1 K RON | 5,7 K RON | 1,7 K RON | 4,5 K RON | 9,1 K RON | ▲ 101,5% |
| Total active | 945 RON | 3,7 K RON | 1,3 K RON | 5,1 K RON | 14,2 K RON | ▲ 179,7% |
| Capitaluri proprii | −8,9 K RON | −3,2 K RON | 200 RON | 4,7 K RON | 13,8 K RON | ▲ 192,9% |
| Datorii totale | 9,9 K RON | 6,9 K RON | 1,1 K RON | 355 RON | 372 RON | ▲ 4,8% |
| Lichiditate curentă | 0,10 | 0,53 | 1,18 | 14,25 | 38,05 | ▲ 167,0% |
| Marjă netă (%) | -171,53 | 31,02 | 8,42 | 16,16 | 24,94 | ▲ 54,3% |
| Scor bonitate | 19 | 60 | 70 | 100 | 100 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (9,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (38.05), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 43,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.