GREEN AUTO CONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, Marin Constantin, 1, 1, 5, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 360.985 RON | 361.189 RON | 81.891 RON | 275.747 RON | 279.298 RON | 372.705 RON | 118.176 RON | 254.529 RON | 275.987 RON | 97.035 RON | 0 RON | 170.898 RON | 0 RON | 317 RON | 1 |
| 2024 | 596.004 RON | 715.659 RON | 408.358 RON | 290.655 RON | 307.301 RON | 415.997 RON | 140.476 RON | 275.521 RON | 290.895 RON | 127.365 RON | 0 RON | 77.801 RON | 0 RON | 2.263 RON | 1 |
| 2025 | 557.934 RON | 558.306 RON | 473.308 RON | 71.742 RON | 84.998 RON | 282.230 RON | 147.570 RON | 134.660 RON | 173.773 RON | 110.583 RON | 82.645 RON | 16.120 RON | 0 RON | 2.126 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 6499 Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4614 — Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
Top format din 55 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 361,0 K RON | 596,0 K RON | 557,9 K RON |
| Venituri totale | 361,2 K RON | 715,7 K RON | 558,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 81,9 K RON | 408,4 K RON | 473,3 K RON |
| Rezultat net | 275,7 K RON | 290,7 K RON | 71,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 701,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,22 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,47 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,32 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,55 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,75 |
| Durata stocaj (zile) | 54 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 34,61 |
| Durata încasare (zile) | 11 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 97,0 K RON | 372,7 K RON | 26,0% |
| 2024 | 127,4 K RON | 416,0 K RON | 30,6% |
| 2025 | 110,6 K RON | 282,2 K RON | 39,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 361,0 K RON | 596,0 K RON | 557,9 K RON | ▼ 6,4% |
| Rezultat net | 275,7 K RON | 290,7 K RON | 71,7 K RON | ▼ 75,3% |
| Total active | 372,7 K RON | 416,0 K RON | 282,2 K RON | ▼ 32,2% |
| Capitaluri proprii | 276,0 K RON | 290,9 K RON | 173,8 K RON | ▼ 40,3% |
| Datorii totale | 97,0 K RON | 127,4 K RON | 110,6 K RON | ▼ 13,2% |
| Lichiditate curentă | 2,62 | 2,16 | 1,22 | ▼ 43,7% |
| Marjă netă (%) | 76,39 | 48,77 | 12,86 | ▼ 73,6% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 70 | ▼ 26,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (71,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 701,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.